Band 2 otrzyma poprawkę rozwiązującą problemy z synchronizacją

Band 2 otrzyma poprawkę rozwiązującą problemy z synchronizacją

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/14/2017, 9:23 PM

Liczba odsłon: 3112

Kilka dni temu użytkownicy opaski Band 2 zaczęli zgłaszać problemy z synchronizacją z serwerami Microsoft Health. Jest to problem o tyle poważny, że brak synchronizacji czyni opaskę niemal bezużyteczną - użytkownicy nie mogą analizować przebiegu snu, kroków i innych danych z zakresu zdrowia i fitness. Microsoft obiecał zająć się problemem i znaleźć rozwiązanie. Te po kilku dniach nadeszło - błąd został zidentyfikowany i trwają wzmożone prace nad aktualizacją.

Na początku warto wyjaśnić, że problemy, o których mowa, pojawiły się całkiem niedawno, a więc niemalże rok po zakończeniu sprzedaży Band 2. Microsoft nigdy nie wymusił jednak wsparcia, dlatego aktualizacja jest już w drodze. Cztery dni temu Dona Sarkar obiecała zająć się zgłoszeniami, tymczasem dziś nadeszło oświadczenie od rzecznika firmy: "Sądzimy, że zidentyfikowaliśmy źródło problemu, którego doświadczają niektórzy użytkownicy Microsoft Band 2, niemogący połączyć się z usługą. Aktywnie pracujemy nad wdrożeniem poprawki. Nie wymaga to żadnych działań ze strony dotkniętych klientów. Będziemy dalej informować klientów, gdy dowiemy się więcej. Doceniamy waszą cierpliwość, gdy pracujemy nad rozwiązaniem. Dziękujemy".

Microsoft Band 2

Zeszłej jesieni Microsoft oficjalnie potwierdził, że kończy sprzedaż opaski i w najbliższym czasie nie planuje wydania jej trzeciej generacji - domniemanego Band 3. Firma zapewniała przy tym, że nie oznacza to końca wsparcia: "Pozostajemy zobowiązani do wspierania klientów Microsoft Band 2 poprzez Sklepy Microsoft i nasze kanały wsparcia klienta. Będziemy też nadal inwestować w platformę Microsoft Health, która jest otwarta na wszystkich partnerów sprzętowych i oprogramowania na urządzeniach z Windows, iOS i Androidem". Cóż, zapewnienia okazały się prawdą. Microsoft wspiera istniejących użytkowników swoich niesprzedawanych już urządzeń, podobnie jak robi to z Windows Phone 8.1, Windows 8.1 czy nawet Windows 7. Z drugiej strony brak innowacji i nowych produktów może skutecznie pogrzebać wszelkie nadzieje względem urządzeń ubieralnych (przynajmniej w klasycznym rozumieniu) spod szyldu Microsoft.

Całości obrazu linii opasek Microsoft dopełnia fakt, że zeszłej jesieni firma rozwiązała grupę, pracującą nad wprowadzeniem do Band systemu operacyjnego Windows 10. A to domniemanej Band 3 nie wróży najlepiej. Microsoft może w ostateczności liczyć na zewnętrznych deweloperów zainteresowanych platformą Health, ale tych jest jak na lekarstwo...

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia