Azure SQL Data Sync wchodzi w fazę ogólnej dostępności

Azure SQL Data Sync wchodzi w fazę ogólnej dostępności

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/18/2018, 10:46 PM

Liczba odsłon: 1181

Microsoft poinformował dziś o ogólnej dostępności Azure SQL Data Sync, usługi, pozwalającej synchronizować dane pomiędzy Azure SQL Database (usługą relacyjnej bazy danych ogólnego przeznaczenia na platformie Azure) i innymi endpointami SQL w sposób jednokierunkowy bądź dwukierunkowy. Prócz samego wejścia w fazę GA usługa została wyposażona w parę nowych funkcji, które opiszemy. Przyjrzymy się też jej innym możliwościom.

Azure SQL Data Sync

Azure SQL Data Sync nie tylko synchronizuje dane, ale też umożliwia hybrydowe wdrażanie SQL oraz dostęp do danych lokalnych aplikacjom zarówno w Azure, jak i w modelu on-premise. Pozwala on również wdrażać aplikacje danych globalnie z lokalną kopią danych w każdym regionie i utrzymywać dane zsynchronizowane pomiędzy wszystkimi tymi regionami. Jak zapewnia Xiaochen Wu, Senior Program Manager w Azure SQL Database, "znacząco poprawi to czas odpowiedzi aplikacji i jej niezawodność, eliminując wpływ latencji sieci i współczynnika nieudanych połączeń".

Azure SQL Data Sync

Wchodząc w fazę GA, Azure SQL Data Sync został doposażony w parę nowych możliwości:

  • Lepsze doświadczenie konfiguracji - bardziej niezawodny przepływ pracy i bardziej intuicyjne doświadczenie użytkownika (user experience).
  • Większa niezawodność i szybsze odświeżanie schematu bazy danych - efektywniejsze ładowanie schematu bazy danych z użyciem nowej biblioteki SMO.
  • Bezpieczniejsza synchronizacja danych - Microsoft przejrzał przepływ synchronizacji od początku do końca i upewnił się, że dane użytkownika są zawsze szyfrowane, zarówno w spoczynku, jak i podczas przesyłania. Usługa Data Sync jest teraz zgodna z wymaganiami GDPR (RODO).

Jak działa synchronizacja danych? Jakie są jej wymagania i ograniczenia? Kiedy należy używać synchronizacji danych i jak zacząć? Na te i inne pytania odpowiedzi znaleźć można w dokumentacji Azure SQL Database.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia