Asystent Zdjęć pozwoli przesyłać dźwięk. Pytanie tylko po co

Asystent Zdjęć pozwoli przesyłać dźwięk. Pytanie tylko po co

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 9/18/2018, 1:42 PM

Liczba odsłon: 822

Asystent Zdjęć (Photo Companion), to aplikacja która umożliwia w prosty sposób przesłać nasze zdjęcia z telefonu, wprost do aplikacji Zdjęcia w Windows 10. Wszystko to za pośrednictwem Sieci Wifi. Według informacji przekazanych przez włoski portal Aggiornamenti Lumia Photo Companion otrzymał nową, bardzo ciekawą i dość zaskakującą funkcję.

Zdjęcia Wifi

Korzystanie z aplikacji jest banalnie proste. Instalujemy aplikację ze Sklepu Google Play lub iTunes App Store, skanujemy kod QR z aplikacji Zdjęcia, która musi być w wersji Preview, czyli poglądowej. Tryb ten można włączyć w ustawieniach samej aplikacji. Po jego aktywowaniu funkcja Importu po Wifi powinna pojawić się poniżej Importu przez USB.

O ile do tej pory aplikacja pozwalała jedynie na przesyłanie zdjęć, to teraz mamy mieć możliwość przesłać również dźwięk. Po co? Wedle wspomnianych informacji, ma to być przydatne przy tworzeniu wideoklipów. Możemy za pomocą telefonu nagrać audio, tworząc narrację filmu. Jest to, jak wspomnieliśmy, zaskakująca funkcja, bo choć nie można zarzucić jej praktycznego sensu, to jest ona niepotrzebna, biorąc pod uwagę całkiem dobrą jakość mikrofonów wbudowanych w laptopach. Nagrywanie telefonem jest tylko odrobinę lepszym rozwiązaniem, jednak będącym daleko w tyle za klasycznym mikrofonem na przykład podpiętym, po USB.

Jest to funkcja eksperymentalna i nie wiadomo czy pojawi się finalnie w aplikacji. Sam Asystent Zdjęć jest również owocem pracy zespołu programistów skupionych w Microsoft Garage. Biorąc pod uwagę sztandarową funkcjonalność aplikacji Your Phone, która zawita do Windows 10 wraz z October 2018 Update, Phone Companion wydaje się odrobinę zbędny. Aczkolwiek import bezpośrednio do aplikacji Zdjęcia brzmi nadal bardzo wygodnie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia