April 2018 Update otrzymał wsparcie dla Snapdragona 850. Przynajmniej na papierze

April 2018 Update otrzymał wsparcie dla Snapdragona 850. Przynajmniej na papierze

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 11/13/2018, 1:05 PM

Liczba odsłon: 615

Ostatnio informowaliśmy, że z powodu wycofania October 2018 Update wielu producentów boryka się z poważnym problemem. Są zmuszeni wypuścić na rynek komputery z April 2018 Update. Problem ten jest najpoważniejszy w przypadku komputerów wyposażonych w procesory Qualcomm Snapdragon 850 oraz dziewiątą generację procesorów Intel Core. Aktualizacja 1809 wprowadzała do systemu Windows 10 wsparcie właśnie dla tych układów. Tak więc komputery trafiały na rynek z oficjalnie niewspieraną i nieprzetestowaną wersję systemu.

To się na szczęście zmieniło, bo Microsoft uaktualnił wymagania, uwzględniając tam April 2018 Update. Uzupełniono je o procesory ARM Snapdragon 850, lecz nadal brakuje procesorów Intela. Co ciekawe, nie wiąże się z tym żadna aktualizacja systemu - po prostu zmieniono opublikowane wymagania systemowe. Z czego ta zmiana wynika? Trudno powiedzieć - być może Microsoft po prostu przetestował April 2018 Update pod kątem wsparcia dla nowych procesorów.

Wersja 1809, która pierwotnie jako jedyna wspierała nowe układy, może pojawić się ponownie w Windows Update już dziś, choć nie zostało to w żaden sposób oficjalnie zapowiedziane. Jednak to właśnie Patch Tuesday jest często dniem publikacji dużych, półrocznych aktualizacji systemu Windows 10.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia