Aplikacje w Windows Store za... $999

Aplikacje w Windows Store za... $999

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 7/23/2012, 10:45 AM

Liczba odsłon: 2687

Na blogu Windows Store for developers Microsoft przekazał informacje dotyczące płatności za aplikacje w sklepie, który zagości w systemie Windows 8. Aktualnie wszystkie aplikacje dostępne w wersjach rozwojowych systemu są całkowicie darmowe. W wersji finalnej, każdy programista, który zarejestruje konto deweloperskie, będzie mógł publikować także płatne aplikacje. Poziomy cen, jakie zostały ustalone, wahają się w przedziale od 1,49 dolara (nie 0,99 jak się spodziewano) do bagatela 999,99 dolarów.

Oczywiście waluta zależna jest od kraju. Polska wersja Windows 8 będzie oczywiście prezentować ceny w polskich złotych. Jak łatwo przeliczyć, najtańsza aplikacja będzie zatem kosztować około 5 zł, najdroższa około 3000 zł. Oczywiście aplikacje będzie można bezpłatnie wypróbować przed dokonaniem zakupu.

Zarobione pieniądze przez programistów oczywiście będą opodatkowane. Transakcje będą rozliczane co 30 dni. Aby możliwa była wypłata zgromadzonych pieniędzy, należy ich uzbierać co najmniej 200 dolarów. Z kolei Microsoft pobierać będzie prowizję w wysokości 30% (20%, jeżeli dochód wyniesie 25 tysięcy dolarów i więcej).

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia