Aplikacja pomiaru prędkości sieci teraz także na Windows 8

Aplikacja pomiaru prędkości sieci teraz także na Windows 8

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 7/5/2013, 2:54 PM

Liczba odsłon: 4694

Oddział Microsoft Research przeportował aplikację Network Speed Test na platformę Windows 8. Do tej pory była ona dostępna tylko dla posiadaczy smartfonów Windows Phone 8.

Network Speed Test, czyli aplikacja pozwalająca na dokonywanie pomiaru szybkości sieci, została wydana przez Microsoft w czerwcu, z przeznaczeniem na system Windows Phone 8. Teraz będą z niej mogli korzystać również posiadacze komputerów PC z Windows 8, a to za sprawą oddziału Microsoft Research, który przygotował stosowną wersję.

W porównaniu do wydania mobilnego, aplikacja na Windows 8 posiada w zasadzie takie same funkcje - m.in. sprawdzanie szybkości pobierania i wysyłania czy pozyskiwanie danych na temat utraconych pakietów oraz opóźnień. Program działa zarówna w sieciach Wi-Fi, jak i komórkowych, odpowiednio informując użytkownika o korzystaniu z tej drugiej i możliwym wyczerpaniu pakietu danych. Aplikacja pokazuje także jakie czynności użytkownik może wykonywać przy posiadanym połączeniu oraz czy możliwe jest strumieniowanie filmów wideo wysokiej jakości.

Sama aplikacja powstała, aby Microsoft mógł zbierać dane dotyczące jakości sieci. Oznacza to, że program wysyła do firmy pewne informacje dotyczące urządzenia, na którym jest uruchamiany. Dodatkowo, za zgodą użytkownika, program będzie także wysyłał dane o jego bieżącej lokalizacji.

Aplikację Network Speed Test, dostępną w języku angielskim, można pobrać za darmo bezpośrednio ze sklepu Windows.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia