Aplikacja internetowa Microsoft Create już dostępna

Aplikacja internetowa Microsoft Create już dostępna

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/8/2022, 2:17 PM

Liczba odsłon: 1397

Microsoft Create, zaprezentowany przed miesiącem na Ignite 2022, to według opisu "ostateczny program dla twórców" do tworzenia filmów, projektów graficznych, dokumentów, prezentacji i wielu więcej. Zasadniczo aplikacja internetowa Create serwuje wyselekcjonowaną listą różnych szablonów, filmów i innych, dostarczanych od innych twórców. Witryna stała się już dostępna dla użytkowników.

Microsoft Create jest już dostępny we wczesnej wersji zapoznawczej. W aplikacji przeglądarkowej możemy tworzyć wideo, projektować graficznie dokumenty, prezentacje i nie tylko. Create ma nas zainspirować oraz pozwolić zaoszczędzić czas i podnieść umiejętności kreatywne. Można go sobie wyobrazić jako platformę, która zawiera "wszystko", czego potrzebują twórcy — od przyciągających oko prezentacji, przez niezwykłe wideo na social media, po drukowane kartki urodzinowe.

Microsoft Create

Dzięki tysiącom profesjonalnie zaprojektowanych szablonów wraz z mocą aplikacji Microsoft 365 (w tym PowerPoint, Word i Clipchamp) każdy może stworzyć coś inspirującego i nie potrzebuje wcale doświadczenia w designie.

Jak to działa?

  1. Odwiedź witrynę Microsoft Create i zainspiruj się szablonami w profesjonalnej jakości, dostępnymi dla różnych narzędzi kreatywnych Microsoftu. Możesz też przejść do szablonów i witryny Create z sekcji "Utwórz" aplikacji Microsoft 365.
  2. Znajdź szablon do spersonalizowania. Wyszukaj coś konkretnego albo przeglądaj kolekcję. Szablony są zorganizowane według platformy social media (np. Instagram, Facebook, TikTok) i według tematu (np. urodziny, budżety, ulotki).
  3. Spraw, by było to unikalne dla ciebie. Wszystkie szablony w pełni dają się personalizować. Zmieniaj fonty, kolory, animacje i inne elementy designu za pomocą aplikacji Microsoft 365 — PowerPoint, Word, Designer, Clipchamp i innych — za darmo! A jeśli już wiesz, co chcesz stworzyć, zawsze możesz zacząć od zera.

Microsoft Create działa we wczesnej wersji zapoznawczej, co wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Aplikacja jest na razie dostępna tylko w angielskiej wersji językowej i wymaga zalogowania się, aby móc personalizować niektóre szablony.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia