Aplikacja Wskazówki zostanie usunięta z Windows 10 i 11

Aplikacja Wskazówki zostanie usunięta z Windows 10 i 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/8/2023, 12:00 PM

Liczba odsłon: 733

Parę dni temu pisaliśmy o tym, że Microsoft wycofuje 3 funkcje z Windows w tym miesiącu. Gigant tymczasem zaktualizował listę wycofanych funkcji po raz kolejny. Tym razem jest to zapowiedź usunięcia jednej z systemowych aplikacji w przyszłym wydaniu.

Wskazówki ("Tips") to aplikacja systemowa z poradami, dzięki którym możesz odkryć rzeczy, o których nie wiesz, że możesz robić w systemie Windows — na przykład jak dostosować komputer, zapewnić większe bezpieczeństwo, szybciej pracować ze skrótami klawiaturowymi i nie tylko. Jest ona preinstalowana z systemami Windows 10 i Windows 11, ale najwyraźniej niedługo przestanie. Na liście wycofanych funkcji w kliencie Windows znalazł się nowy punkt:

Aplikacja Wskazówki jest wycofana i będzie usunięta w przyszłym wydaniu Windows. Zawartość aplikacji będzie aktualizowana z informacjami o nowych funkcjach Windows do czasu usunięcia aplikacji.

Oznacza to prawdopodobnie, że Wskazówki pozostaną dostępne w Windows do czasu wydania aktualizacji 24H2 i/lub Windows 12. Przez "następne wydanie Windows" w kontekście wycofywanych zmian Microsoft zwykle rozumie kolejną wersję roczną (wcześniej półroczną), a nie np. miesięczną aktualizację zbiorczą.

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/windows/whats-new/deprecated-features

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia