Aplikacja Wprowadzenie, czyli od czego zacząć swoją przygodę z Windows 10

Aplikacja Wprowadzenie, czyli od czego zacząć swoją przygodę z Windows 10

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 7/29/2015, 4:45 PM

Liczba odsłon: 5012

Jeśli dokonaliście już uaktualnienia swojego systemu do Windows 10 i chcielibyście szybko zapoznać się z oferowanymi przez niego możliwościami, zachęcamy Was do uruchomienia dostępnej w nowym menu Start aplikacji uniwersalnej o nazwie Wprowadzenie. Aplikacja ta stanowi pewnego rodzaju elektroniczny przewodnik po poszczególnych funkcjach i komponentach systemu, ukazując jednocześnie sposoby ich konfiguracji i korzystania z nich.

Zawarte w ramach tego niezwykle przydatnego programu informacje i porady Microsoft podzielił na kilkanaście różnych kategorii, zbierających w sobie po kilka opisów w zakresie poszczególnych funkcji systemu. Przykładowo po kliknięciu zebranych w ramach kategorii Start kafelków-porad nie tylko dowiecie się o zmianach i nowościach wprowadzonych do nowego menu Start w Windows 10, ale też za pomocą czytelnych opisów i ilustracji Microsoft wyjaśni wam, w jaki sposób możecie wyświetlić to menu na pełnym ekranie, jak możecie poprzypinać do niego nowe elementy, a przy tym poinstruuje was odnośnie dostępnych w nim sposobów wyszukiwania konkretnych aplikacji i programów. A te są doprawdy bardzo ciekawe.

Oprócz wspomnianego menu Start aplikacja Wprowadzenie skupia się także na ułatwieniach dostępu systemu, konfiguracji podstawowych usług i elementów konta użytkownika, na personalizacji i konfiguracji ustawień prywatnych, opcjach nawiązywania połączeń, przeglądarce Microsoft Edge, nowej aplikacji Xbox, czy w końcu na funkcji uwierzytelniania Windows Hello.

Prezentowane w aplikacji porady są co prawda pod względem treści bardzo ogólne i dosyć ograniczone, jednak z pewnością pozwolą Wam one wstępnie ocenić możliwości nowego systemu operacyjnego, z którym to przecież przyjdzie Wam obcować przez najbliższych kilka lat. Wszelkie dodatkowe i znacznie bardziej szczegółowe informacje na temat poszczególnych funkcji Windows 10 będziecie mogli uzyskać w ramach publikowanych przez nas porad i artykułów, które będziemy Wam na bieżąco serwować w portalu CentrumXP.pl.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia