Aplikacja ComiXology zagościła w Windows 8

Aplikacja ComiXology zagościła w Windows 8

Autor: Krystian Kuś

Opublikowano: 7/18/2012, 4:05 PM

Liczba odsłon: 2784

Posiadacze Windows 8 Release Preview mogą już korzystać z aplikacji ComiXology, oferującej największy zbiór komiksów w formie cyfrowej. W aplikacji znajduje się baza licząca ponad 10 000 komiksów największych wydawców, takich jak.: Marvel, DC, Dynamite, IDW i wielu innych.

Aplikacja ComiXology została zintegrowana z Metro, czyli najnowszym interfejsem Windowsa 8. Pozwoli to na korzystanie z dodatkowych funkcji systemu. Przykładowo, gdy podczas czytania komiksu postanowimy sprawdzić skrzynkę e-mail, aplikacja będzie dalej działała w tle, w trybie podziału ekranu, dzięki czemu otrzymamy możliwość błyskawicznego powrotu do fragmentu komiksu, na którym skończyliśmy. Ponadto posiadacze ekranów dotykowych, otrzymają możliwość przeglądania tytułów za pomocą funkcji „Semantic Zoom”, czyli będą mogli oni powiększać lub pomniejszać poszczególne fragmenty komiksu, wykorzystując w tym celu multidotyk.

Niestety wersja ComiXology wydana na platformę Windows 8 nie pozwala chwilowo na zakup komiksów, daje ona jedynie możliwość odtworzenia tytułów, które zostały już zakupione na innych urządzeniach opartych o system iOS lub Android. Twórcy zapowiadają jednak, że taka możliwość pojawi się w chwili premiery nowego systemu operacyjnego.

Drugą przeszkodą może być ilość tytułów s języku polskim, choć aplikacja już długo działa na rynku, liczba przetłumaczonych komiksów na język polski jest naprawdę uboga.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia