Aktualizacje zabezpieczeń Windows 8.1 i 7 w czerwcowym Patch Tuesday

Aktualizacje zabezpieczeń Windows 8.1 i 7 w czerwcowym Patch Tuesday

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/9/2020, 8:40 PM

Liczba odsłon: 2480

Dziś wypada drugi wtorek miesiąca, który w kalendarium Microsoftu nazywany jest Update Tuesday. Tradycyjnie aktualizacje skupione na bezpieczeństwie docierają do większości wspieranych wersji Windows. W poprzednim artykule opisywaliśmy zmiany w Windows 10. Teraz sprawdzimy, co nowego w starszych wersjach systemu — Windows 7, Windows 8.1 i wydaniach Server.

Windows 8.1 i Windows Server 2012 R2: zmiany w aktualizacji KB4561666

 • Rozwiązano problem uniemożliwiający użytkownikom aktualizację plików .msi z folderu sieciowego.
 • Aktualizacje zabezpieczeń dla: platformy i struktury aplikacji systemu Windows, jądra systemu Windows, składnika Microsoft Graphics, kompozycji i wprowadzania danych w systemie Windows, nośników w systemie Windows, powłoki systemu Windows, infrastruktury Windows Cloud, składnika Windows Fundamentals, serwera plików Windows i klastrowania, usług pamięci hybrydowej Windows i aparatu bazy danych Microsoft JET.

Nie odnotowano żadnych problemów z tą aktualizacją.

Windows 7 SP1 i Windows Server 2008 R2 SP1: zmiany w aktualizacji KB4561643

 • Rozwiązano problem uniemożliwiający użytkownikom aktualizację plików .msi z folderu sieciowego.
 • Aktualizacje zabezpieczeń dla: platformy i struktury aplikacji systemu Windows, jądra systemu Windows, składnika Microsoft Graphics, kompozycji i wprowadzania danych w systemie Windows, nośników w systemie Windows, powłoki systemu Windows, infrastruktury Windows Cloud, składnika Windows Fundamentals, pamięci i systemów plików systemu Windows, serwera plików Windows i klastrowania, usług pamięci hybrydowej Windows i aparatu bazy danych Microsoft JET.

Odnotowano jeden znany problem z tą aktualizacją:

 • Po zainstalowaniu tej aktualizacji i ponownym uruchomieniu urządzenia może zostać wyświetlony komunikat o błędzie „Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji systemu Windows. Wycofywanie zmian. Nie wyłączaj komputera”. Aktualizacja może być wyświetlana jako Niepowodzenie w obszarze Historia aktualizacji. Problem może wystąpić w dwóch przypadkach:
  • Jeśli ta aktualizacja jest instalowana na urządzeniu z wersją, która nie jest obsługiwana w ramach programu ESU. Aby zapoznać się z pełną listą obsługiwanych wersji, zobacz KB4497181.
  • Jeśli nie masz zainstalowanego i aktywowanego klucza dodatków MAK aktualizacji ESU.
  Istnieje obejście problemu: Jeśli zakupiono klucz ESU i napotkano ten problem, upewnij się, że zastosowano wszystkie wymagania wstępne i że klucz został aktywowany. Więcej informacji na temat aktywacji można znaleźć w tym wpisie na blogu. Aby uzyskać informacje na temat wymagań wstępnych, zobacz sekcję „Jak uzyskać tę aktualizację” tego artykułu.

Aktualizacje (miesięczne pakiety zbiorcze) można też pobrać w wersjach zawierających tylko łatki bezpieczeństwa (tylko aktualizacja zabezpieczeń). Dla Windows 7 jest nim KB4561669, dla Windows 8.1 — KB4561673.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia