Aktualizacja map dla Nokii już dostępna

Aktualizacja map dla Nokii już dostępna

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/19/2014, 6:13 PM

Liczba odsłon: 2529

Nokia wypuściła aktualizacji map dla Windows Phone. Istnieją dwa typy aktualizowania nawigacji w WP: dotycząca aplikacji HERE Maps samej w sobie i danych offline, zainstalowanych na smartfonie. I właśnie to drugie rozwiązanie zalicza dziś uaktualnienie.

Windows Phone powinien sprawdzać dostępność aktualizacji co pewien czas, jednakże możemy sprawdzić to ręcznie. W przypadku aplikacji Microsoft Maps (HTC, Samsung, Huawei) stukamy w "..." na dole ekranu, przechodzimy do Ustawień, sprawdzamy czy są dostępne aktualizacje i klikamy Instaluj. Posiadacze serii Lumia i użytkownicy Here Maps mogą również sprawdzić manualnie dostępność update'u. W aplikacji stukamy w "..." na dole ekranu, Pobierz mapy, zaktualizuj mapy, zainstaluj.

Here Maps

Możemy także wejść w ustawienia Windows Phone, aplikacje, mapy i sprawdzić dostępność aktualizacji. Proces pobierania powinien zająć kilka sekund, w zależności od rozmiaru pobranych danych offline.

Dostępność aktualizacji jest zależna od regionu i - na podstawie odzewu z różnych krajów - jest ona bardzo zróżnicowana.