Aktualizacja do Windows 10 bezpłatna TYLKO przez okres roku

Aktualizacja do Windows 10 bezpłatna TYLKO przez okres roku

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/19/2015, 6:24 PM

Liczba odsłon: 40716

Microsoft przy każdej możliwej okazji podkreśla, że aktualizacja do Windows 10 będzie darmowa dla wszystkich użytkowników (wybranych wersji) Windows 7, Windows 8.1 i Windows Phone 8.1. Najwięcej kontrowersji i zamieszania wywoływał dopisek "przez rok". Co to właściwie znaczy? Microsoft postanowił doprecyzować swoje obwieszczenie, tłumacząc, co stanie się po owym roku od premiery systemu.

Dokładne wyjaśnienie zostało opublikowane na stronie Microsoft Partner Network Blog. Przytoczymy tu cały fragment, odnoszący się nie tylko do przedziału czasowego, ale również poszczególnych edycji Windows.

  • Microsoft będzie oferować darmowy upgrade do Windows 10 dla kwalifikujących się urządzeń z Windows 7, Windows 8 i Windows Phone 8.1 przez pierwszy rok. Po upływie pierwszego roku aktualizacje będą płatne jako produkt pudełkowy lub aktualizacje VL.
  • Urządzenia z Windows 8/8.1, Windows 7 Home Basic i Home Premium będą aktualizowane do Windows 10 Home.
  • Urządzenia z Windows 8/8.1 Pro, Windows 7 Professional i Ultimate będą aktualizowanedo Windows 10 Pro.
  • Jeśli dokonamy aktualizacji w przeciągu pierwszych 12 miesięcy od premiery, urządzenie będzie otrzymywało stałe aktualizacje Windows 10 za darmo przez cały okres [użytkowania] danego urządzenia.
  • Nie dotyczy to urządzeń z Windows Enterprise i RT.
  • Darmowa aktualizacja do Windows 10 będzie dostarczona poprzez Windows Update; urządzenia, podpięte do domeny, mogą pobrać aktualizację z Windows Update ręcznie. Aktualizacja nie będzie udostępniana poprzez WSUS.

Windows 10 The Next Chapter

Kwestia bezpłatnej aktualizacji wydaje się ostatecznie rozstrzygnięta. Wspominany okres roczny rozpoczyna się od dnia premiery Windows 10, a nie od momentu aktualizacji, dokonanej przez użytkownika. By cieszyć się darmowym i w pełni legalnym Windows 10 przez lata i otrzymywać wszystkie przewidziane aktualizacje aż do momentu wygaśnięcia wsparcia (o ile takowe nastąpi!), będziemy musieli się pospieszyć. 12 miesięcy wydaje się jednak wystarczająco długim okresem, by nawet najwięksi spóźnialscy zdołali uruchomić Windows Update i pobrać aktualizację.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia