Aktualizacja aplikacji Xbox Beta zapowiada zmiany w modelach awatarów

Aktualizacja aplikacji Xbox Beta zapowiada zmiany w modelach awatarów

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 8/8/2017, 9:44 AM

Liczba odsłon: 2252

Microsoft jak większość wielkich firm dba o doświadczenia swoich użytkowników. W tym właśnie celu udostępnia on w ramach specjalnych programów nowe kompilacje swojego systemu oraz aplikacje – służy to bowiem nie tylko wyłapaniu ewentualnych błędów, lecz również poznaniu opinii użytkowników na temat nowości i najświeższych rozwiązań. Dzięki temu, gdy trafiają one do ogólnodostępnych aplikacji są zwykle dobrze przyjmowane (oczywiście zdarzają się wyjątki, jak chociażby odświeżona wersja Skype). Jedną z testowych aplikacji tego typu jest Windows 10 Xbox Beta, w której to wprowadzono ostatnio nieco zmian.

Nowa wersja aplikacji Xbox

Najnowsza wersja Xbox Beta sprawia wrażenie swego rodzaju pomostu, mającego przygotować użytkowników na nadchodzące zmiany. Możliwa jest teraz zmiana klasycznego, ciemnego motywu aplikacji na nowy, dużo jaśniejszy odpowiednik. Sugeruje to, że prawdopodobnie niebawem pojawią się nowe możliwości spersonalizowania programu, być może nawet opcje bardziej zaawansowane, niż sama zmiana kolorystyki. Największą jednak nowością w Xbox Beta jest usunięcie absolutnie wszystkich modeli 3D awatarów. Ma to przygotować aplikację na pojawienie się ich odświeżonej odsłony, która ma trafić do aplikacji jesienią – co z kolei oznacza, że prawdopodobnie premierę będą miały wraz z wprowadzeniem Fall Creators Update.

Mimo iż aktualizacje tego pokroju nie wprowadzają w zasadzie zmian użytkowych, nadal są całkiem przydatne. To właśnie dzięki nim snuć można przypuszczenia na temat największych zmian, które jeszcze nie zostały zapowiedziane. W tym konkretnym przypadku jest również kolejny profit: jeżeli testującym będzie na tym bardzo zależało, usunięcie obecnych modeli awatarów ze stabilnej wersji aplikacji nie dojdzie do skutku.