Aktualizacja Windows 10 Mobile - kompilacja 15254.489

Aktualizacja Windows 10 Mobile - kompilacja 15254.489

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 6/13/2018, 11:48 AM

Liczba odsłon: 1440

Pomimo tego, że Windows 10 Mobile to system praktycznie martwy, co podkreślamy przy każdej możliwej okazji, to Microsoft stale przygotowuje aktualizacje dla tego systemu. Do niedawna mogliśmy jeszcze kupić urządzenia z tym systemem w Microsoft Store. Nawet starsze modele mają wciąż sporo wiernych użytkowników. Nowa czerwcowa kompilacja oznaczona jest numerem 15254.489 i jest to zestaw poprawek i ulepszeń dla wersji Fall Creators Update.

Windows 10 Mobile - kompilacja 15254.489

Obecnie, jednym z głównych użytkowników Windows 10 Mobile nie są zwykli ludzie, lecz firmy. Dlatego, że niektóre z nich, postanowiły swego czasu wprowadzić telefony z mobilnymi oknami jako stały element ich infrastruktury informatycznej. Część z nich do tej pory korzysta z telefonów z systemem Microsoftu, takim jak HP Elite x3, który był zresztą ukierunkowany właśnie na rynek komercyjny. Po ogłoszeniu porażki Windows 10 Mobile wiele z tych firm obawiało się poniesienia dodatkowych kosztów z tego powodu. Niektóre z nich zadecydowały o pozostawieniu Windows 10 Mobile w swoich strukturach, aż do całkowitego wyłączenia wsparcia. Póki co Microsoft wciąż zapewnia poprawki wydajności i błędów i nie zmieni się to raczej do 2020 roku. Oczywiście można zapomnieć o jakichkolwiek nowych funkcjach.

Co konkretnie zawiera owa aktualizacja? Są to jedynie poprawki błędów, o których można więcej przeczytać w oficjalnym komunikacie Microsoftu na temat tej kompilacji. Rozwiązano też ważny z punktu widzenia firm problem, który powodował, że pliki wykorzystywane przez przedsiębiorstwa, można zapisać jako pliki osobiste, mimo że w urządzeniu włączono Zasady ochrony informacji.

Jeśli nadal chcemy używać Windows 10 Mobile, to możemy to robić bez obaw o bezpieczeństwo. Jednak już teraz jest to system odrobinę przestarzały i widać wyraźne odstępstwa od tego, co oferuje aktualny Android czy iOS. Ważnym aspektem jest również aktualność aplikacji - deweloperzy nie mają absolutnie żadnej motywacji, by dodawać do swoich aplikacji nowe funkcje. To może powodować wiele problemów z kompatybilnością. Na szczęście na horyzoncie jest już Surface Phone.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia