Aktualizacja Skype'a dla WP. Uwaga, ważne zmiany!

Aktualizacja Skype'a dla WP. Uwaga, ważne zmiany!

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 2/27/2014, 6:39 PM

Liczba odsłon: 2729

Wczoraj pojawiła się nowa wersja Skype (2.16), która usuwa możliwość logowania się przy pomocy klasycznej nazwy użytkownika. Od teraz do korzystania z aplikacji będzie wymagane posiadanie konta Microsoft.

Po przejęciu Skype przez koncern z Redmond, do aplikacji dodana została możliwość logowania się przy pomocy konta Microsoft. Zabieg ten miał na celu uśmiercić klasyczne identyfikatory Skype i zunifikować usługi giganta. Do niedawna każdy miał możliwość wybrania sposobu logowania, nie mogło to jednak trwać wiecznie. Koncern w końcu zdecydował się na dość śmiały krok i uniemożliwił korzystanie z aplikacji bez posiadania konta Microsoft. Zabieg ten ma na celu unifikację dostępu do wszystkich usług giganta. Nowi użytkownicy Windows Phone będą mogli użyć do logowania tych samych informacji, które podali przy pierwszej konfiguracji urządzenia.

Osoby, które były już zalogowane przy użyciu identyfikatora Skype, będą musiały powtórzyć proces autoryzacji z użyciem danych konta Microsoft. Aktualizacja wprowadza również tekstowy komunikat w oknie rozmowy, który poinformuje użytkownika o tym, że jego rozmówca właśnie pisze wiadomość. Ostatnią godną odnotowania zmianą jest możliwość oznaczenia wiadomości jako przeczytanej.

Zmian nie ma wielu i stanowią one bardziej fundament pod nowości, które wprowadzi aktualizacja Windows Phone 8.1. Przypominamy, że jej wersja deweloperska ma zostać zaprezentowana na kwietniowej konferencji BUILD.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia