Akcjonariusze Microsoftu będą dostawać o 10% wyższe dywidendy

Akcjonariusze Microsoftu będą dostawać o 10% wyższe dywidendy

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/21/2022, 4:26 PM

Liczba odsłon: 1713

Microsoft ogłosił, że będzie zwiększał kwartalne dywidendy od 8 grudnia — z 0,62 USD do 0,68 USD na akcję. Ta podwyżka o 6 centów odpowiada 10%. Firma podaje, że osoby uprawnione do wypłaty 8 grudnia muszą być zarejestrowane jako akcjonariusze 17 listopada, a data ex-dywidendy przypada na 16 listopada.

Akcje Microsoftu są obecnie wyceniane na 244,20 USD, co oznacza spadek z 334,75 USD rok temu. Podobnie jak w przypadku pozostałych firm z indeksu S&P 500, Microsoft odnotował spadek cen akcji w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ponieważ Rezerwa Federalna zwiększa koszty uzyskania kredytu poprzez wyższe stopy procentowe w celu przeciwdziałania inflacji.

Oprócz ogłoszenia wyższych dywidend Microsoft powiedział, że doroczne zebranie udziałowców odbędzie się 13 grudnia. Ci, którzy posiadają akcje Microsoft, od 12 października będą uprawnieni do głosowania swoimi akcjami w sprawie wszelkich decyzji, które muszą zostać podjęte podczas spotkania. Wirtualne spotkanie poprowadzą CEO Satya Nadella, CFO Amy Hood, President Brad Smith i Lead Independent Director John Thompson.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia