Aero Glass może wrócić z Update 1

Aero Glass może wrócić z Update 1

Autor: Damian Sieradzki

Opublikowano: 2/11/2014, 1:23 PM

Liczba odsłon: 4642

Aero Glass to motyw, który wielu z nas pokochało. Może niektórym kojarzyć się z nieudaną Vistą, jednakże uważa się go za jeden z najbardziej udanych „ficzerów” Microsoftu – gustowna przezroczystość wraz z możliwością personalizacji jej odcieni, dodawała wdzięku i elegancji okienkom. Zapewne dlatego gro miłośników zawiodło się, gdy Aero nie został częścią integralną Windowsa 8. Również przed premierą Windowsa 8.1 fani Aero mieli nadzieję, że funkcjonalność ta zostanie przywrócona. Niestety tak się nie stało.

Przykład Glass Aero

Nadzieja powraca jednak wraz z Update 1 dla Windows 8.1, którego wypuszczenie planowane jest na kwiecień, a który niedawno wyciekł do sieci w wersji testowej. Jak się okazuje, chcąc cieszyć się urodą Aero Glass wystarczy dokonać kilku drobnych zmian w rejestrze. Zmian, których my jednak nie zalecamy, jako że motyw ten jest (póki co) pełen błędów i działa wysoce niestabilnie.

Jeżeli jesteście wystarczająco odważni i chcecie sprawdzić, jak w Update 1, który wyciekł do sieci wygląda motyw Aero, oto wskazówka:

Zlokalizujcie w rejestrze klucz KEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows, kliknijcie na Windows, wybierzcie New > Key i nazwijcie go DWM. Tam utwórzcie wartość Dword (32bit), nazwijcie ją HideBlur i zmieńcie wartość na 1. Pamiętajcie jednak, że praca z niestabilnymi wersjami systemu z przecieków nie jest bezpieczna i może skończyć się potrzebą ponownej instalacji systemu.

Entuzjastom Aero radzimy również nie przesadzać z ekscytacją. Ukrycie Aero w buildzie wcale nie oznacza, że znajdzie się on w finalnej wersji update’u. Przechowywanie tego typu danych, ukrytych wewnątrz zamkniętych wersji testowych jest zjawiskiem dość powszechnym a sam fakt, że build wyciekł poddaje w wątpliwość istnienie praktycznie każdej obecnej w nim opcji dodatkowej.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia