Microsoft wyjaśnia, dlaczego Windows 11 jest lepszy od Windows 8.1

Microsoft wyjaśnia, dlaczego Windows 11 jest lepszy od Windows 8.1

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/15/2022, 1:09 PM

Liczba odsłon: 2114

Dla wielu naszych Czytelników przewaga nowszego Windowsa nad starszym jest ewidentna, jednak z drugiej strony faktem jest, że takie systemy, jak Windows 8.1, nadal mają wiernych użytkowników, którzy nie przesiedli się ani na Dziesiątkę, ani na Jedenastkę. Zbliżający się koniec wsparcia może ich skłonić do tej decyzji, ale wsparcie to nie jedyna korzyść.

Do końca cyklu życia Windows 8.1 i Windows 7 ESU zostały już niecałe 2 miesiące. Naturalnie więc Microsoft przypomina na wiele sposobów o zbliżającym się deadlinie. Oprócz wskazywania na wady wynikające z korzystania z niewspieranego systemu Microsoft mówi też o zaletach migracji do nowszej wersji:

Od 10 stycznia 2023 r. komputery z systemem Windows 8.1 będą nadal działać, ale firma Microsoft nie będzie już udostępniać następujących funkcji:

  • Pomoc techniczna dotycząca wszelkich problemów
  • Aktualizacje oprogramowania
  • Aktualizacje zabezpieczeń lub poprawki

Mimo że możesz nadal korzystać z komputera z systemem Windows 8.1 bez ciągłych aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń, Twój komputer będzie bardziej narażony na wirusy i złośliwe oprogramowanie. Zalecamy uaktualnienie do wersji systemu Windows, która jest nadal obsługiwana. Nowe urządzenie, które może działać z Windows 11, sprawia, że przejście jest łatwe i zapewnia doskonałe środowisko.

Przejście na nowszy system zapewni nie tylko wsparcie i setki nowych funkcji, ale też o wiele wyższy poziom bezpieczeństwa. Microsoft po raz kolejny podkreślił, że Windows 11 jest najbezpieczniejszym Windowsem, jaki kiedykolwiek zbudowano. Został on wyposażony w kompleksową ochronę, która obejmuje oprogramowanie antywirusowe, zaporę, zabezpieczenia internetowe i nie tylko. Oznacza to więcej funkcji zabezpieczeń, ekranów pulpitu nawigacyjnego i bieżących aktualizacji, aby chronić cię przed przyszłymi zagrożeniami — wszystko wbudowane bez dodatkowych kosztów — czytamy dalej. Warto też przypomnieć, że Windows 11 jest bezpieczniejszy od Windows 10, nie wspominając nawet o starszych systemach.

Użytkownikom Ósemki firma najbardziej zaleca nowy komputer z Windows 11 lub ewentualnie instalację Windows 11 na bieżącym komputerze albo instalację Windows 10 na bieżącym komputerze. Opcja z instalacją nie jest najmocniej rekomendowana z uwagi na to, że nie wszystkie starsze maszyny spełniają wymagania sprzętowe Windows 11. Co prawda można je łatwo ominąć, ale teoretycznie może to grozić mniejszą stabilnością systemu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia