Adobe pozywa Microsoft

Adobe pozywa Microsoft

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 11/21/2006, 12:00 AM

Liczba odsłon: 3265

Firma Adobe zdecydowała się pozwać do sądu koncern Microsoft, z powodu konfliktu, jaki wybuchł ostatnio pomiędzy dwoma producentami. Przyczyną jest ograniczenie, jakie nałożył gigant z Redmond na firmę Adobe, dotyczące programu Acrobat Reader.

Firma Adobe współpracuje z wieloma firmami, takimi jak Apple, Sun, Corel oraz OpenOffice, oferując darmowy dostęp do programu Adobe Reader. Względem koncernu Microsoft firma Adobe zmieniła jednak taktykę współpracy zażądała usunięcia wymienionego programu z pakietu Office oraz zmiany jego systemu dostępności. Zdaniem producenta, Acrobat Reader miałby zostać płatną opcją pakietu Office. Koncern Microsoft nie przystał na żądania firmy Adobe, usuwając z pakietu Office nie tylko program Reader, ale także aplikację umożliwiającą użytkownikowi wygodne zarządzanie plikami PDF i zrywając tym samym umowę z firmą.

Po wielu próbach dojścia do porozumienia i wypracowania kompromisu, firma Adobe zdecydowała się zgłosić wniosek o rozpoczęcie postepowania sądowego względem koncernu Microsoft, argumentując swoje zgłoszenie stratami wywołanymi przez eliminację z pakietu możliwości odczytywania oraz tworzenia plików PDF.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia