ASUS wyda tablet z Windowsem i Androidem w jednym?

ASUS wyda tablet z Windowsem i Androidem w jednym?

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 12/5/2013, 6:10 PM

Liczba odsłon: 3151

Pierwsze miało być HTC, potem Samung i Huawei. Teraz okazuje się, że pierwszym producentem posiadającym urządzenia z dwoma systemami może być ASUS. Tablety z możliwością wyboru systemu między Windowsem a Androidem zostały zgłoszone do akceptacji przez urzędników.

Na początku października w mediach pojawiła się wiadomość, że Microsoft razem z HTC, chce wprowadzić do sprzedaży urządzenia z dwoma systemami do wyboru - Windows i Android lub tym samym modelem urządzenia sprzedawanym osobno z Windowsem i osobno z Androidem. Taki ruch miałby zapewnić Microsoftowi większą popularność systemu Windows Phone, a HTC większą konkurencyjność w stosunku do Samsunga. Kilka dni później media informowały, że takim pomysłem zainteresowany jest również Samsung oraz Huawei, a Samsung miałby już szykować się do produkcji takich smartfonów i tabletów.

Jak się okazuje, tematem poważnie zainteresowany jest ASUS, który do Federalnej Komisji Łączności (FCC) złożył już odpowiednią dokumentację. Urząd wydaje zgodę na wykorzystanie częstotliwości radiowych. W tej dokumentacji znalazły się urządzenia tylko z systemem Windows i tylko z systemem Android, ale są też trzy tablety, oznaczone jako urządzenia Dual OS. We wnioskach jest też informacja, że wszystkie te urządzenia, niezależnie od systemu, posiadają te same podzespoły.

Szczegóły nie są znane, ale za niecały miesiąc w Las Vegas rozpoczynają się targi CES 2014 i być może wtedy ASUS zaprezentuje swoje nowe urządzenia Dual OS.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia