ASUS przedstawił swój zestaw Windows Mixed Reality

ASUS przedstawił swój zestaw Windows Mixed Reality

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/30/2017, 7:31 PM

Liczba odsłon: 2345

W zeszłym roku Microsoft zdefiniował kategorię Windows Mixed Reality (wtedy jeszcze pod nazwą Windows Holographic), podał jej wymagania i zapowiedział współpracę z partnerami sprzętowymi, takimi jak HP, Dell, Lenovo, Acer i ASUS. Pierwsze zestawy zaprezentowano publicznie na początku tego roku, jednak wśród nich zabrakło modelu od ASUS. Teraz firma nadrabia stracony czas i wychodzi z całkiem nową zapowiedzią.

Podobnie jak większość pozostałych zestawów, ten od ASUS nie przyjął jeszcze indywidualnej nazwy, dlatego nazywany jest po prostu ASUS Windows Mixed Reality Headset. Sygnatura modelu to HC102. Działa on pod kontrolą systemu Windows 10 i został zaprojektowany, by zanurzyć użytkownika w doświadczeniach zarówno realnych, jak i wirtualnych. Zestaw cechuje dość ciekawy i niepowtarzalny wygląd z motywem setek trójwymiarowych wielokątów (polygonów) i efektem tone-on-tone (użycie wielu odcieni tego samego koloru). Naszym zdaniem czyni go to najlepiej zaprojektowanym zestawem WMR pod kątem estetyki. Co z resztą specyfikacji? ASUS Windows Mixed Reality Headset waży nieco poniżej 400 g i został wyważony w taki sposób, by zredukować nacisk na nos i twarz, co wielu użytkowników zestawów VR uważa za nieprzyjemne i męczące. Ponadto zbudowano go z antybakteryjnych materiałów. Jak twierdzi producent, zestaw będzie wygodny nawet przy dłuższym czasie użytkowania.

Zestaw od ASUS oferuje innowacyjne podejście do inside-out trackingu (samodzielnego skanowania otoczenia bez korzystania z czujników zewnętrznych) dzięki dwóm wbudowanym kamerom frontowym z funkcją śledzenia pozycji 6 degrees-of-freedom (6DoF). ASUS Windows Mixed Reality nie potrzebuje zewnętrznych czujników ani dodatkowego oprogramowania, dzięki czemu wstępna konfiguracja jest prosta i stosunkowo szybka. Jak podaje producent, "W przeciwieństwie do innych zestawów, ASUS Windows Mixed Reality Headset nie wymaga dodatkowych sensorów zewnętrznych, czyniąc pierwszą konfigurację super-łatwą - będziesz gotowy do gry w ciągu 10 minut lub nawet szybciej! To rewolucyjny, łatwy w użyciu i przystępny sposób, by eksplorować swoją wyobraźnię".

Według nieoficjalnych raportów urządzenie kosztować ma 449 euro/535 dolarów (ok. 1910 zł), przy czym nie jest jasne, czy do tak wycenionego zestawu dołączone będą dodatkowe czujniki ruchu. ASUS Windows Mixed Reality Headset ma wejść na rynek jeszcze w tym roku.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia