ASUS Windows Mixed Reality Headset trafił do przedsprzedaży

ASUS Windows Mixed Reality Headset trafił do przedsprzedaży

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/20/2018, 9:43 PM

Liczba odsłon: 2500

Od obietnicy wprowadzenia "VR dla mas" przez Microsoft mija już prawie półtora roku, a pierwsze stosunkowo niedrogie zestawy ubieralne wchodzą na rynek. Jako ostatni spośród partnerów sprzętowych Windows Mixed Reality swój HMD udostępnił w przedsprzedaży ASUS, uzupełniając tym samym portfolio współtworzone przez HP, Dell, Lenovo i Acer. Czym zestaw wyróżnia się na tle konkurencji i jaka jest jego cena?

ASUS Windows Mixed Reality Headset

Na tle pozostałych urządzeń zestaw ASUS Windows Mixed Reality Headset cechuje dość ciekawy i niepowtarzalny wygląd z motywem setek trójwymiarowych wielokątów (polygonów) i efektem tone-on-tone (użycie wielu odcieni tego samego koloru). Naszym zdaniem czyni go to najlepiej zaprojektowanym zestawem WMR pod kątem estetyki. Czy właśnie to sprawiło, że ASUS tak długo zwleka z jego premierą? Nie wiadomo. Oprócz wyglądu urządzenie nie odbiega od standardu Windows Mixed Reality, posiadając bardzo typowe parametry, wliczając w to rozdzielczość 2880x1440, dwa ekrany LCD 2,89", częstotliwość odświeżania 90Hz, jasność na poziomie 100 cd/m2, 95º pole widzenia, 33 cm kabel, podnoszony model wizyjny, regulowaną opaskę oraz kontrolery ruchu sygnowane logo producenta.

ASUS Windows Mixed Reality Headset waży nieco poniżej 400 g i został wyważony w taki sposób, by zredukować nacisk na nos i twarz, co wielu użytkowników zestawów VR uważa za nieprzyjemne i męczące. Ponadto zbudowano go z antybakteryjnych materiałów. Jak twierdzi producent, zestaw będzie wygodny nawet przy dłuższym czasie użytkowania. Jak pisaliśmy wcześniej, urządzenie oferuje innowacyjne podejście do inside-out trackingu (samodzielnego skanowania otoczenia bez korzystania z czujników zewnętrznych) dzięki dwóm wbudowanym kamerom frontowym z funkcją śledzenia pozycji 6 degrees-of-freedom (6DoF). Zestaw nie potrzebuje oczywiście zewnętrznych czujników ani dodatkowego oprogramowania, dzięki czemu wstępna konfiguracja jest prosta i stosunkowo szybka. Wystarczy zainstalowany Windows 10 Fall Creators Update (lub nowszy) i spełnianie przez komputer minimalnych wymagań Windows Mixed Reality.

ASUS Mixed Reality Headset with Two Motion Controllers dostępny jest już w przedsprzedaży u zewnętrznego sprzedawcy. Urządzenie nie dotarło jeszcze do Microsoft Store. Cena wynosi 429 dolarów (ok. 1440 zł).

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia