64-bitowy klient synchronizacji OneDrive dostępny w wersji zapoznawczej

64-bitowy klient synchronizacji OneDrive dostępny w wersji zapoznawczej

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/9/2021, 10:58 AM

Liczba odsłon: 2689

Microsoft poinformował o dostępności 64-bitowego klienta synchronizacji OneDrive w wersji public preview. Tę długo wyczekiwaną funkcjonalność we wczesnym dostępie mogą już używać osoby z domowymi, służbowymi i szkolnymi kontami OneDrive. Aby przejść z wersji 32-bit na 64-bit (lub odwrotnie) należy upewnić się, że instalowana wersja OneDrive jest taka sama lub nowsza niż ta już zainstalowana. Ale po co właściwie zmieniać wersję i co to daje? Korzyści są całkiem wymierne:

64-bitowa wersja jest odpowiednim wyborem, jeśli planujesz używać dużych plików, jeśli masz mnóstwo plików i jeśli posiadasz komputer z 64-bitową wersją Windows. Komputery z 64-bitowymi wersjami Windows zazwyczaj mają więcej zasobów — takich jak moc procesora i pamięć — niż ich 32-bitowi poprzednicy. Ponadto aplikacje 64-bitowe mogą uzyskiwać dostęp do większych zasobów pamięci niż aplikacje 32-bitowe (do 18,4 miliona petabajtów). Uwaga: jeśli posiadasz 64-bitowy system i procesor x64, możesz wybrać do zainstalowania albo 32-bitowy, albo 64-bitowy OneDrive. Dla urządzeń ARM64 powinieneś pozostać przy 32-bitowym OneDrive.
— Ankita Kirti, Product Management and Marketing, Microsoft

64-bitowa wersja OneDrive oczywiście nie jest dostępna dla 32-bitowych systemów operacyjnych i procesorów x86 (32-bitowych). Microsoft dodaje też, że nie jest możliwe jednoczesne posiadanie dwóch zainstalowanych wersji (32-bit i 64-bit) na komputerze. Aby zainstalować 64-bitowego klienta synchronizacji OneDrive w publicznej wersji zapoznawczej, wystarczy pobrać instalator, uruchomić go i przejść proces instalacji.