48% użytkowników będzie korzystać z XP nawet po zakończeniu wsparcia

48% użytkowników będzie korzystać z XP nawet po zakończeniu wsparcia

Autor: Barłomiej Wojas

Opublikowano: 11/2/2010, 8:19 PM

Liczba odsłon: 4601

Od czasu premiery Windowsa XP minęło już prawie 10 lat, a na rynku pojawiły się dwa nowe systemy Microsoftu – Windows Vista i 7. Nie przeszkodziło to w niczym, by poczciwy XP cieszył się nadal sporym udziałem w rynku i jak się okazuje jeszcze przez pewien czas nie przeszkodzi.

Obiecujące wyniki Windowsa 7, które ogłoszone zostały w dniu pierwszych urodzin tego systemu, pchnęły wielu do pochopnych stwierdzeń, jakoby najnowszy system Microsoftu mógł niebawem wypchnąć z rynku poczciwego już XP-ka. Jednak jak pokazują wyniki badań, które przeprowadziła firma Dimension Consulting, nic bardziej mylnego. Aż 48% badanych zadeklarowało, że nie porzuci wydanego w 2001 roku systemu nawet w momencie, kiedy producent zakończy dla niego wsparcie techniczne. Przypomnijmy, że nastąpić to ma w kwietniu 2014 roku. Do tego czasu korzystanie z Windowsa XP zadeklarowało 47% uczestników badania, z kolei 5% respondentów w momencie kiedy Microsoft przestanie wydawać aktualizacje dla XP będzie szukała wsparcia poza producentem. Na uwagę zasługuje również fakt, iż użytkownicy, którzy planują migrację pominą w tym procesie Vistę, decydując się na przesiadkę bezpośrednio na Windowsa 7.

Wśród ankiet wchodzących w skład wspomnianego badania pojawiły się także pytania dotyczące Office’a. Jak się okazuje 78% z 953 uczestników badania unika nowej wersji pakietu biurowego ze względu na wstążkę. Co trzeci zapowiada, że jeśli zdecyduje się na aktualizacje to pominie w niej wersję 2007.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia