Zapomniałem hasła do konta w Windows 10

Zapomniałem hasła do konta w Windows 10

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 3/20/2018, 12:00 AM

Liczba odsłon: 15587

Hasło składające się ze liter, cyfr i znaków specjalnych w różnej kombinacji to podstawowy element zabezpieczenia dostępu do danych. Zaleca się, aby hasła były jak najbardziej skomplikowane, ponieważ wtedy ich złamanie jest bardzo trudne i niezwykle czasochłonne. Skomplikowane hasło jest również łatwo zapomnieć. Co więc zrobić, gdy zapomnimy hasła dostępu do naszego konta Microsoft, którym logujemy się do komputera, a nie mamy możliwości zresetowania go na innym urządzeniu? W Windows 10 od aktualizacji Fall Creators Update dostępna jest opcja resetowania hasła z poziomu ekranu logowania i w tym poradniku omówimy, jak to zrobić.

  1. Na ekranie logowania, gdzie jesteśmy proszeni o wprowadzenie hasła odblokowującego dostęp do systemu, klikamy polecenie Nie pamiętam hasła.
  2. Ekran logowania użytkownika z opcją odzyskiwania hasła

  3. Uruchomiony zostaje kreator odzyskiwania konta Microsoft, w którym w kilku krokach będziemy musieli potwierdzić naszą tożsamość. W pierwszym kroku wprowadzamy ciąg znaków tokenu i klikamy polecenie Dalej.
  4. Kreator odzyskiwania hasła z poziomu ekranu logowaniu

  5. W drugim kroku potwierdzamy, że to na pewno my jesteśmy właścicielami konta. Podczas rejestracji konta Microsoft jesteśmy proszeni o podanie numeru telefonu lub alternatywnego adresu e-mail w celu późniejszego ewentualnego odzyskania konta. Wybieramy więc metodę odebrania kodu zabezpieczającego w wiadomości SMS i wprowadzamy cztery ostatnie cyfry naszego numeru telefonu. Następnie klikamy polecenie Wyślij kod.
  6. Kreator odzyskiwania hasła z poziomu ekranu logowaniu

  7. Na kolejnym ekranie wprowadzamy kod otrzymany w wiadomości SMS i klikamy polecenie Dalej.
  8. Kreator odzyskiwania hasła z poziomu ekranu logowaniu

  9. Na ostatnim ekranie jesteśmy proszeni o wprowadzenie nowego hasła dostępu do konta. Wprowadzamy nowe hasło i klikamy polecenie Dalej.

Po chwili zostaniemy przeniesieni do ekranu logowania, gdzie będziemy mogli zalogować się do systemu za pomocą nowego hasła.