Rozpoczynanie pracy z Office Online

Rozpoczynanie pracy z Office Online

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 2/17/2018, 12:00 AM

Liczba odsłon: 5141

W ciągu ostatnich kilku lat byliśmy świadkami prawdziwej cyfrowej rewolucji – komputery znacząco zmniejszyły swoje rozmiary, szybkie łącza stały się dostępne niemal wszędzie, zaś coraz więcej aplikacji zaczęło operować z poziomu Chmury. Przeobrażenia tego pokroju nie ominęły również rozwiązań stworzonych przez Microsoft, w tym jego znakomitego pakietu aplikacji biurowych Office. Tak więc Office z biegiem czasu ewoluował, zaś coraz większa liczba jego składników stała się dostępna z poziomu zwykłej przeglądarki, bez potrzeby pobierania jakichkolwiek plików. W międzyczasie gigant zadecydował, że czas udostępnić darmową, sieciową wersję pakietu Office – miała ona swoją premierę w 2010 roku pod nazwą Office Web Apps. Rzecz jasna rozwiązanie to było stale ulepszane i przechodziło ciągłe metamorfozy, by w 2014 roku zostać ostatecznie przemianowanym na Office Online.

Krótko rzecz ujmując, Office Online to zbiór podstawowych aplikacji Microsoftu, który to funkcjonuje w Chmurze, jak i w pakiecie Office 365. Oznacza to w praktyce, że nie musimy instalować w zasadzie żadnej z aplikacji na komputerze, aby skorzystać z jej możliwości. Zważywszy na fakt, że całe rozwiązanie w znacznym stopniu bazuje na przestrzeni dyskowej OneDrive, konieczne będzie skorzystanie z konta Microsoft – na szczęście podobnie jak sam pakiet Office Online, jego utworzenie jest całkowicie darmowe. Jeśli zaś chodzi o aplikacje zawarte w pakiecie, są to odpowiednio:

  • Word Online - intuicyjny program do edycji tekstu
  • Excel Online - aplikacja służąca do obsługi arkuszy obliczeniowych
  • PowerPoint Online - program do tworzenia prezentacji multimedialnych
  • OneNote Online – cyfrowy notes
  • Sway - program przeznaczony do tworzenia interaktywnych raportów i prezentacji
  • Poczta - aplikacja pocztowa
  • Kontakty - wirtualna książka adresowa
  • Kalendarz - miejsce, w którym poza sprawdzeniem dat zapisać można spotkania
  • OneDrive - wirtualna przestrzeń do magazynowania danych
  • Docs.com - rozwiązanie przystosowane do łatwej wymiany różnego rodzaju dokumentów

Pakiet aplikacji Office Online jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób korzystających wcześniej z alternatyw opierających się na licencji open source – to właśnie poprzez jego używanie przekonać się można, że naprawdę warto przenieść swoje cyfrowe środowisko pracy do ekosystemu Microsoftu! Co przy tym najważniejsze, przeglądarkowe wersje aplikacji stworzonych przez giganta z Redmond nie są gorsze od swoich desktopowych odpowiedników. Skorzystać można z nich na praktycznie dowolnym sprzęcie posiadającym przeglądarkę internetową, dzięki czemu niezbędnych poprawek dokonać można nawet przy użyciu smartfona. W celu rozpoczęcia pracy z opisywanym pakietem aplikacji wystarczy skorzystać z oficjalnej strony Microsoftu.

Darmowy pakiet Office Online

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia