xCloud już nie na wyłączność Androida. Usługa udostępniona na iOS wraz z Halo Master Chief Collection

xCloud już nie na wyłączność Androida. Usługa udostępniona na iOS wraz z Halo Master Chief Collection

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:19
13.02.2020
245 wyświetleń

Do tej pory usługa streaminguXbox xCloud była dostępna jedynie dla użytkowników smartfonów z Androidem. Spore grono miłośników sprzętu Apple mogło być z tego powodu niezadowolone. Na szczęście już nie musi, bo usługa została właśnie udostępniona dla iOS. Niestety nie do końca w tej samej formie, jak na Androidzie więc posiadacze iPhone'a i iPada nadal mogą czuć się odrobinę zawiedzeni. Dlaczego?

xCloud

Choć ogólne wymagania usługi są takie same dla iOS jak i Androida to niestety ze względu na ograniczenia programu Apple Testflight, w testach będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba graczy - maksymalnie 10000. Tak więc, kto pierwszy, ten lepszy. Jednak to nie koniec ograniczeń, bo usługa jest obecnie dostępna tylko w USA, Wielkiej Brytanii oraz w Kanadzie. Żeby tego było mało, to na smartfonach Apple xCloud oferuje obecnie aż jedną grę - Halo Mater Chief Collection. Żeby być całkowicie uczciwym, to trzeba przypomnieć, że początki testów na Androidzie wyglądały bardzo podobnie, a w najbliższym czasie Microsoft będzie stopniowo rozszerzać zakres testów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/project-xcloud-public-preview-is-now-available-on-ios-with-just-halo-mcc-and-seats-are-limited

Polecamy również w kategorii Gaming