Menu kategorii
 • Znamy nowości w Sticky Notes 3.0!

  Znamy nowości w Sticky Notes 3.0!

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  11:51
  20.08.2018
  944 wyświetlenia

  Jeden z pracowników Microsoftu odpowiedzialny za rozwój m.in. aplikacji Sticky Notes wyjawił, jakich nowości możemy spodziewać się w wersji 3.0 programu, która niedługo stanie się dostępna dla członków programu Windows Insider w kręgu Skip Ahead. Nowości jest wiele i można śmiało powiedzieć, że karteczki w końcu doczekały się porządnej aktualizacji.

  O zbliżającej się aktualizacji Sticky Notes informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Wtedy Reza Jooyandeh, odpowiedzialny w Microsofcie za rozwój aplikacji, zdradził, że w ciągu kilku najbliższych dni członkowie programu Windows Insider mogą spodziewać się nowej wersji programu, oznaczonej numerem 3.0.

  Później, przez kolejne dni, Jooyandeh za pośrednictwem Twittera informował użytkowników o zmianach, jakie zostaną wprowadzone w Sticky Notes i nie są to byle jakie zmiany. Przede wszystkim, na wzór innych aplikacji systemu Windows 10, Sticky Notes otrzymają tryb ciemny. Tak naprawdę, będzie to po prostu ciemnoszary kolor karteczki, ale nomenklatura musi pasować do reszty elementów systemu.

  Następny tweet ujawnił kolejną nowość w programie. Tym razem Reza Jooyandeh zapowiedział wprowadzenie panelu narzędziowego, który umożliwi użytkownikom formatowanie treści notatek za pomocą podstawowych opcji pogrubiania, pochylania i przekreślania oraz dodatkowych w formie tworzenia listy punktowanej i przekreślania wyrazów lub całych zdań. To nareszcie pozwoli użytkownikom tworzyć proste listy zadań do wykonania.

  Następnego dnia Jooyandeh podzielił się kolejną nowością, prezentując nowy wygląd notatki. Rogi karteczki są zaokrąglone, a całość wygląda bardziej estetycznie, co ma być prezentem dla tych użytkowników, którzy zwracają uwagę na takie szczegóły. Jooyandeh w tym wpisie dodał również, że zaktualizowane zostaną również animacje.

  W ostatnim wpisie dotyczącym planowanych zmian w Sticky Notes, Jooyandeh zdradził, że aplikacja otrzyma wsparcie narratora i innych technologii wspierających pracę osób ze słabym wzrokiem lub słuchem.

  W chwili obecnej na nową wersję Sticky Notes czekają Insiderzy Windows 10 w kręgu Skip Ahead. Ani Reza Jooyandeh, ani ktokolwiek inny z Microsoftu nie mówi, czy nowa wersja w późniejszym czasie trafi do Insiderów będących w pierścieniach Redstone 5, czy program będzie dostępny już tylko w Redstone 6 i do szerszego grona trafi dopiero jesienią.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://twitter.com/RezaJooyandeh

  Polecamy również w kategorii Windows 10