Menu kategorii
 • Znamy kolejne szczegóły nowej funkcji OneDrive Files Restore

  Znamy kolejne szczegóły nowej funkcji OneDrive Files Restore

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:16
  16.01.2018
  1436 wyświetleń

  Na niedzielnej konferencji Microsoft poświęconej SharePoint padła interesująca zapowiedź. Chodzi o funkcję Files Restore, która umożliwić ma odzyskiwanie utraconych plików np. w przypadku infekcji złośliwym oprogramowaniem. O szczegółach działania funkcji nie było wiadomo zbyt wiele i obiecaliśmy powrócić do tematu, gdy tylko pojawią się nowe informacje. Tak też się stało, dlatego dzielimy się z Wami kolejnymi szczegółami.

  Odzyskiwanie usuniętych plików w OneDrive Files Restore

  Wczoraj powoływaliśmy się na informacje podane przez Ryana Schoutena, MVP SharePoint, który nową funkcję zapowiedział na Twitterze: "Files Restore w OneDrive nadejdzie w najbliższych kilku tygodniach. Przywracaj pliki z dowolnego punktu. Świetne przy odzyskiwaniu [danych] po ransomware". Teraz zwrócono uwagę, że funkcja może być tożsama z tą, którą dla Fall Creators Update zapowiedział Microsoft w okolicach konferencji Ignite 2017. Pisaliśmy wówczas, że przywracanie zawartości OneDrive jako całości lub z konkretnego okresu będzie możliwe po jej usunięciu, atakach ransomware, naruszeniach czy innych scenariuszach utraty danych.

  Odzyskiwanie usuniętych plików w OneDrive Files Restore

  W opisie funkcji Restore my OneDrive na zrzucie ekranu czytamy, że "jeśli coś poszło nie tak, możesz przywrócić swój OneDrive do poprzedniego stanu. Wybierz ustawienie domyślne lub wprowadź własną datę i czas, a następnie kliknij Przywróć. By przywrócić cały OneDrive do wybranego czasu, użyj suwaka, by odnaleźć na wykresie datę, w której doszło do nietypowej aktywności. Zaznacz następnie zmianę pliku, którą chcesz przywrócić w swoim OneDrive". Co do pojawiających się w sieci raportów o uwarunkowaniu czasowym nowej funkcji, mogą one wprowadzać w błąd. Stephen Rose z Microsoft pisał w 2017 r., że "Funkcja przywracania plików trafi do produktu przed końcem roku", co oczywiście nie doszło do skutku, zaś "dziś możecie przywracać pliki z Kosza do 90 dni". Nie wynika więc z tego wcale, że Files Restore też będzie ograniczone do 90 dni.

  Część użytkowników Office 365 informuje o pojawieniu się zapowiedzi OneDrive Files Restore w Centrum wiadomości. Powiadomienie wskazuje, że nowa funkcja ma stać się aktywna pod koniec tego miesiąca.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/further-information-on-onedrives-files-restore-feature-has-been-revealed

  Polecamy również w kategorii OneDrive