Menu kategorii
 • Zmiksowanego Office'a możemy już przetestować w PowerPoincie

  Zmiksowanego Office'a możemy już przetestować w PowerPoincie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  11:33
  07.05.2014
  2618 wyświetleń

  Pierwsze wzmianki o Office Mix pojawiły się kilka tygodni temu. Dziś Microsoft oficjalnie uruchomił tę usługę online, która zamieni typowe slajdy PowerPoint w interaktywną lekcję lub prezentację.

  Office Mix - jak pisaliśmy niedawno - to "nowy serwis, która zamienia prezentacje PowerPoint w interaktywne lekcje online, którymi można podzielić się ze wszystkimi. Innymi słowy jest to nowy sposób dla wykładowców na udostępnianie prezentacji i interakcję z odbiorcami." Jak przyznaje Microsoft, "zmiksowany" Office to efekt konsultacji z nauczycielami. Mówili oni, że tworzenie lekcji online jest tak samo trudne, jak drogie (z użyciem dotychczasowych narzędzi). Za punkt wyjścia przyjęto więc PowerPoint, który zażegnuje oba wymienione problemy.

  Office Mix

  Jak podaje blog Office.com: "Office Mix dodaje do PowerPoint 2013 funkcje, które pozwolą Ci nagrywać audio i wideo z Twoją prezentacją, pisać i mówić na Twoich slajdach, umieszczać quizzy, ankiety, filmy online itd. W rzeczywistości możesz nawet nagrać pełnoekranowe wideo, w którym robisz coś na swoim PC. Gdy prezentacja jest już gotowa, wystarczy kliknąć 'Upload', a magia zadziała i przemieni Twoją prezentację w mix. Ty wybierasz, kiedy i z kim się nią podzielić."

  Pierwsze próby wykorzystania "zmiksowanego" Office'a w praktyce miały miejsce, gdy nauczyciele nagrali i udostępnili wykłady uczniom, którzy nie mogli stawić się na zajęciach. Office Mix możemy przetestować już teraz - wystarczy, że mamy zainstalowany na PC pakiet Office 2013 SP1.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-officially-launches-preview-of-office-mix-for-powerpoint

  Polecamy również w kategorii Office 2013