Menu kategorii
 • Zmiana schematu kolorów

  Zmiana schematu kolorów

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  01.07.2006
  39695 wyświetleń

  Niektórych użytkowników Windows XP drażnią kolory jakie posiadają wszystkie paski w oknach. Jest to zrozumiałe, że nie wszystkim podoba się jeden wygląd systemu. Przecież każdy z nas zmienia sobie tapetę tak aby bardziej nam się nasza jednostka podobała. Oczywiście programiści z Microsoftu pomyśleli o różnych gustach i stworzyli kilka schematów, dając dodatkowo możliwość instalacji nowych.

  Aby zmienić schemat kliknijmy prawym przyciskiem myszy w dowolne miejsce pulpitu i z menu wybierzmy Właściwości. Przejdźmy na zakładkę Wygląd. W dolnej części mamy trzy pola wyboru pozwalające nam zmieniać wygląd systemu.
  Opcja Okna i przyciski pozwala na włączenie klasycznego stylu okien. Czyli schematu, który znamy z poprzednich wersji Windows.
  Pole Schemat kolorów odpowiada za ustawienie kolorystyki naszych okien. Mamy tam do dyspozycji trzy schematy dla Stylu systemu Windows XP oraz dwadzieścia dwa schematy dla Stylu klasycznego Windows.
  Trzecie pole służy do wyboru wielkości czcionki.

  Jeżeli schematy zaproponowane przez programistów z Microsoftu nie odpowiadają nam możemy odnaleźć wiele pozycji w Internecie. Jeżeli trochę poszukamy na pewno znajdziemy styl odpowiadający naszym wymaganiom.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Dostosowanie systemu