Zmiana informacji o rejestracji systemu

Zmiana informacji o rejestracji systemu

 Adam Myszkowski
Adam Myszkowski
00:00
09.02.2010
5 komentarzy
8555 wyświetleń

Może się tak zdarzyć, że będziemy potrzebowali zmienić dane użytkownika systemu Windows (wprowadzamy je podczas instalacji systemu, są to nazwa użytkownika i nazwa firmy). Choć nie ma żadnej opcji w jakimkolwiek oknie konfiguracji systemu, to zmiana danych nie będzie zbyt trudna.

Aby wprowadzić nowe dane, skorzystamy z Edytora rejestru. Kliknijmy zatem przycisk Start, następnie w polu wyszukiwania wpisujemy regedit i naciskamy klawisz Enter. W oknie Edytora rejestru, rozwijamy kolejno klucze: HKEY_LOCAL_MACHINE, SOFTWARE, Microsoft, Windows NT i wreszcie CurrentVersion. W prawej części okna znajdziemy wpisy RegisteredOwner oraz RegisteredOrganization. Pierwszy odpowiada za nazwę użytkownika systemu, natomiast drugi za nazwę firmy. Klikamy dwukrotnie wybrany wpis i w okienku edycji wartości w pole Dane wartości wpisujemy nową nazwę użytkownika, lub organizacji. Zmiany zatwierdzamy klikając OK.

Informacje o użytkowniku

Poprawność wykonania operacji możemy sprawdzić w dowolnym oknie Eksploratora Windows, w którym z paska menu wybieramy Pomoc i na końcu otwieramy okno Windows – informacje.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Zaawansowane opcje systemu

Komentarze

 • Bogdan 22:07 13.02.2010

  Bardzo przydatna funkcja, szczególnie przy pomyłkowym wpisie dokonanym podczas instalacji.[img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif[/img]

 • TzOk 21:23 14.02.2010

  Dziwne, bo podczas instalacji Seven Pro x64 z MSND-AA nie zostałem zapytany o informacje dot. rejestracji, a pole zarejestrowany użytkownik zostało wypełnione w/g nazwy pierwszego utworzonego konta użytkownika, natomiast pole organizacja pozostało puste.

 • kamka 13:40 02.05.2010

  Informacje bardzo przydatne, jednakże interesowałoby mnie jeszcze jak zmienić nazwę folderu osobistego użytkownika. Po zmianie nazwy komputera nazwa tego folderu pozostała bez zmian...  Zależy mi na tym aby obie te nazwy byly jednakowe  Jak można to zmienić?

 • Kamka 13:46 02.05.2010

  Oki, juz znalazłam :) Wiec, jesli komus sie to przyda (komus rownie zielonemu jak ja :D)... : oprócz porad zawartych powyżej, nalezy rownież wejsc w konta użytkowników i tam zmienić rownież nazwe, jesli komus zalezy na takiej samej nazwie konta co nazwa komputera.

 • kamka 23:59 02.05.2010

  Niestety mam jeszcze jeden problem... folder C:\Users\nazwa_użytkownika nadal ma tę "starą" nazwę Jak można to zmienić?

Skomentuj

Autor