Menu kategorii
 • Zmiana informacji o rejestracji systemu

  Zmiana informacji o rejestracji systemu

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  09.02.2010
  10091 wyświetlenie

  Może się tak zdarzyć, że będziemy potrzebowali zmienić dane użytkownika systemu Windows (wprowadzamy je podczas instalacji systemu, są to nazwa użytkownika i nazwa firmy). Choć nie ma żadnej opcji w jakimkolwiek oknie konfiguracji systemu, to zmiana danych nie będzie zbyt trudna.

  Aby wprowadzić nowe dane, skorzystamy z Edytora rejestru. Kliknijmy zatem przycisk Start, następnie w polu wyszukiwania wpisujemy regedit i naciskamy klawisz Enter. W oknie Edytora rejestru, rozwijamy kolejno klucze: HKEY_LOCAL_MACHINE, SOFTWARE, Microsoft, Windows NT i wreszcie CurrentVersion. W prawej części okna znajdziemy wpisy RegisteredOwner oraz RegisteredOrganization. Pierwszy odpowiada za nazwę użytkownika systemu, natomiast drugi za nazwę firmy. Klikamy dwukrotnie wybrany wpis i w okienku edycji wartości w pole Dane wartości wpisujemy nową nazwę użytkownika, lub organizacji. Zmiany zatwierdzamy klikając OK.

  Informacje o użytkowniku

  Poprawność wykonania operacji możemy sprawdzić w dowolnym oknie Eksploratora Windows, w którym z paska menu wybieramy Pomoc i na końcu otwieramy okno Windows – informacje.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zaawansowane opcje systemu