Żegnamy klasycznego Skype'a. Nadchodzi wersja 8.0

Żegnamy klasycznego Skype'a. Nadchodzi wersja 8.0

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:41
17.07.2018
3022 wyświetlenia

Stało się, Skype w wersji 7.0 zostanie odesłany na dożywotni urlop już 1 września. Wersja 8.0 klasycznego klienta wprowadza wiele ciekawych nowości. Skype jest zintegrowany z systemem Windows 10 i można go pobrać z Microsoft Store. Lecz jest to wersja UWP, która nie każdemu przypadła do gustu. Wersja klasyczna wciąż ma wielu zwolenników, którzy będą teraz zmuszeni do aktualizacji, bo wszystkie starsze wersje aplikacji przestaną działać.

Skype Classic

Nie da się ukryć, że Skype od jakiegoś czasu przeżywał kryzys, a jego klasyczna aplikacja miała problem z nadgonieniem standardów. Wersja 8.0 wprowadza kilka ciekawych nowości takich jak:

  • Darmowe połączenia wideo oraz udostępnianie pulpitu dla maksymalnie 24 osób.
  • Wzmiankowanie osób (@nazwa_użytkownika).
  • Galeria multimediów w konwersacji ułatwia przeszukiwanie zdjęć lub filmów, udostępnionych w konwersacji jakiś czas temu.
  • Udostępnianie plików do 300 MB.

To nie wszystko, Microsoft zapowiedział, że w najbliższych miesiącach do Skype trafią takie funkcje jak podgląd tego, kto przeczytał naszą wiadomość, prywatne, szyfrowane konwersacje, nagrywanie rozmów, udostępnianie profilu i zapraszanie do konwersacji osób spoza sieci Skype czy linki do Grup.

Skype 8.0 Update

Interfejs nowego Skype stał się również bardziej jednolity z aplikacjami mobilnymi. Tak jak wspomniano, każda stara wersja klasycznego Skype przestanie działać po 1 września - tak więc najwyższa pora na aktualizację! Możecie to zrobić bezpośrednio z aplikacji klikając, Pomoc - Sprawdź aktualizacje. Możecie też po prostu odinstalować klasycznego Skype i zacząć korzystać z tej wbudowanej w Windows 10 aplikacji. A Wy z której wersji Skype korzystacie? Wolicie tę klasyczną czy UWP? Dajcie znać w komentarzach!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.skype.com/news/2018/07/16/upgrade-to-the-latest-version-of-skype-for-desktop/

Polecamy również w kategorii Skype