Menu kategorii
 • Zaplanowane wyłączanie komputera

  Zaplanowane wyłączanie komputera

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  22.07.2006
  67279 wyświetleń

  Jeżeli zaplanowaliśmy zadania i szacujemy, że powinno to zając kilka godzin to po tym czasie dobrze by było wyłączyć komputer. Ustawienie tego w Windows XP nie jest trudne.

  Zaczynamy od utworzenia skrótu. Wchodzimy do katalogu Windows klikamy prawym przyciskiem w puste miejsce folderu i z menu wybieramy kolejno Nowy, Skrót. W oknie, które nam się pokaże wpisujemy następujące polecenie: shutdown -s - t 00. W następnym oknie nadajemy naszemu skrótowi nazwę i zakańczamy kreatora. Odnośnik ten służy do wyłączania komputera. Możemy taki sam utworzyć na pulpicie i wykorzystywać go do zamykania systemu.

  Teraz wchodzimy do Zaplanowanych zadań i dodajemy nową pozycję. Tym razem w drugim oknie klikamy przycisk Przeglądaj i wybieramy w folderze Windows skrót, który utworzyliśmy.

  Następnie wybieramy godzinę i dzień, w którym ma następować uruchomienie pozycji. Zauważmy, że jeżeli komputer będzie wyłączony skrót nie zadziała, czyli możemy pozwolić systemowi na codzienne uruchamianie pozycji. Uważajmy również na pozycję Przy uruchamianiu komputera. Jeżeli ją zaznaczymy nasz system może zapętlić się. Każdorazowe włączenie komputera będzie powodowało uruchomienie skrótu a tym samym wyłączenie naszego systemu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Automatyzacja Windows