Menu kategorii
 • Zapisywanie aktualizacji z usługi Facebook na liście programu SharePoint

  Zapisywanie aktualizacji z usługi Facebook na liście programu SharePoint

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  00:00
  12.11.2017
  1196 wyświetleń

  Prowadząc stronę firmową w serwisie Facebooku możemy chcieć, aby publikowane tam wpisy były archiwizowane w bardzo uproszczonej postaci. Do takiej archiwizacji możemy wykorzystać listę niestandardową usługi SharePoint i przepływ platformy Microsoft Flow, który będzie wykonywał taką archiwizację automatycznie. Żeby utworzyć taki przepływ, wykorzystamy szablon o nazwie Zapisz aktualizacje z usługi Facebook na liście programu SharePoint.

  Strona szablonu

  Jak utworzyć taki przepływ?

  1. Po otwarciu strony szablonu sprawdzamy poprawność logowania do portalu Facebook i platformy SharePoint. Do Facebooka musimy być zalogowaniu poświadczeniami zarejestrowanymi w portalu, a do logowania w SharePoint należy wykorzystać konto Office 365.
  2. Klikamy przycisk Kontynuuj.
  3. Pierwszy krok przepływu pozostawiamy bez zmian, ponieważ jest to wyzwalacz rozpoczynający działanie przepływu po opublikowaniu wpisu na Facebooku i działa on na podstawie swoich ustawień domyślnych.
  4. Drugi krok przepływu to konfiguracja akcji tworzącej nowy element na liście programu SharePoint. Tutaj należy wprowadzić adres witryny zespołu, w którym znajduje się lista oraz samą nazwę listy.
  5. Konfiguracja akcji tworzącej nowy wpis na liście programu SharePoint

  6. Konfigurację przepływu kończymy, klikając polecenie Utwórz przepływ.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Flow