Zaokrąglone ikony trafiły do Microsoft Edge

Zaokrąglone ikony trafiły do Microsoft Edge

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:11
16.11.2020
985 wyświetleń

Microsoft powoli wdraża nowy design ikon we wszystkich swoich aplikacjach na wszystkich platformach. Widzieliśmy już kilka takich zmian w Windows 10, którego kanciaste dotąd ikony stały się bardziej zaokrąglone. Zdaniem wielu takie kształty są przyjemniejsze dla oka i łatwiejsze do "strawienia" przy codziennym użytkowaniu. Nic zatem dziwnego, że zmiana designu udzieliła się też przeglądarce Edge.

Kiedy powiedziano A, dobrze jest też powiedzieć B. Wcześniej w tym roku nowe ikony zaczęły pojawiać się w produktach Office i preinstalowanych aplikacjach w Windows 10, takich jak Kalkulator. Aby zachować z nimi spójność, Microsoft wprowadza zmiany do Edge, począwszy od wydań Canary. Są one subtelne, niemniej jednak zauważalne. Porównajcie zresztą sami.

Edge

Jak widać powyżej, ostre rogi i krawędzie są właściwie w zaniku, ale z drugiej strony ikony nie zaczęły przypominać baniek czy innych totalnie okrągłych przedmiotów. Daje to poczucie, że ikony pochodzą i "żyją w realnym świecie". Powyżej widzieliśmy rozwinięte menu "...", a zmiany dotarły też do innych obszarów, w tym do menu kontekstowego.

Edge

Nowy zestaw ikon zobaczymy też na stronie Ustawień. Wiele kształtów stało się bardziej obłych, ale nie wszystkie. Na przykład ikony "Pobrane" czy "Przy uruchamianiu" pozostały właściwie niezmienione.

Edge

Kiedy te zmiany staną się ogólnodostępne? Jako że aktualna wersja Edge Canary to 88.0.698.0, mamy tu do czynienia z główną wersją 88. Według harmonogramu wydań wersja ta trafi do kanału Stable w okolicach 21 stycznia 2021 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2020/11/15/windows-10s-rounded-icons-are-now-expanding-to-microsoft-edge/

Polecamy również w kategorii Edge