Zaawansowane opcje usług

Zaawansowane opcje usług

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
07.06.2006
1 komentarz
5409 wyświetleń

Windows XP jest systemem bardzo złożonym. Wiele usług do prawidłowego działania potrzebuje obecności innych procesów. Są to tak zwane zależności, bardzo dobrze znane użytkownikom Linuxa. Spróbujmy wytłumaczyć to na prostym przykładzie: ClipBook umożliwia przeglądanie informacji i udostępnianie ich komputerom zdalnym. Jeżeli zatrzymamy w komputerze obsługę sieci, to chyba oczywiste jest że również i ClipBook nie będzie działał.

Kliknijmy dwukrotnie na dowolną usługę oraz przejdźmy na zakładkę Zależności. Tutaj możemy zobaczyć jakie procesy oraz od jakich składników systemu, dany komponent jest zależny.

Oglądając zaawansowane opcje przejdźmy na zakładkę Odzyskiwanie. W tym miejscu możemy zadecydować o akcji jaką ma podjąć komputer w wyniku błędów powodowanych przez proces. Właśnie przez te ustawienia nasz komputer ponownie uruchamiał się po zarażeniu jedną z odmian popularnego wirusa.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Usługi

Komentarze

  • Ja mając problem z drukarką EPSON wykonalem wskazówki aby zainstalować sterowniki i jest problem z RPC . Kiedy w usługach wyłączyłem bufor wydruku to teraz nawet ponowne uruchomiania nic nie dają (i nie znalazłem na żadnych forach które spenetrowałem jak zrobić aby odzyskać RPC z przed tego stanu)

Skomentuj

Autor