YouTube i nowe gry w samochodach Tesli

YouTube i nowe gry w samochodach Tesli

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
11:10
14.06.2019
528 wyświetleń

W pełni elektryczne samochody to piękna idea, chociaż w niektórych warunkach daleka od perfekcji. Trudno mówić o ogromnym wpływie na środowisko, kiedy przynajmniej w Polsce zdecydowana większość prądu produkowana jest z węgla. Czas tankowania samochodów Tesli od zera do pełna to około półtorej godziny w przypadku najwydajniejszych stacji ładowania. Na to pierwsze Elon Musk nie może nic poradzić, ale może uprzyjemnić czas oczekiwania na naładowanie pojazdu przez nadchodzącą aktualizację systemu infotainment.

Podczas targów E3 Elon Musk zapowiedział nową aktualizację komputera pokładowego Tesli. Na szczęście nie będzie konieczna wymiana samochodu ani kosztowna wizyta w autoryzowanym serwisie. Aktualizacja systemu infotainmentowego ma wprowadzić dostęp do serwisu YouTube oraz mobilną grę Fallout Shelter. Musk przedstawił również demo tytułu Beach Buggy Racing 2, w której kontrolerem będzie kierownica samochodu. Wkrótce dostępna będzie też gra Cuphead, która okazała się rewelacją wśród użytkowników pecetów i konsol Microsoftu.

YouTube oraz wszystkie gry będą dostępne na razie tylko podczas postoju. Aktualnie to ciekawe rozwiązanie, bo do tej pory kierowcy Tesli na czas ładowania samochodu musieli szukać innych rozrywek, na przykład restauracji lub kin, czy po prostu się zdrzemnąć. Musimy jednak pamiętać o funkcji autopilota, która według wielu recenzji w różnych warunkach sprawdza się całkiem nieźle, ale wciąż jest na tyle daleka od ideału, że kierowca musi mieć ręce i nogi w pogotowiu. W tym wypadku to kwestia bardzo kontrowersyjna, ale łatwo sobie wyobrazić, że w trakcie podróży Teslą auto jedzie samo, a my w tym czasie spokojnie oglądamy filmy lub gramy w coraz bardziej zaawansowane gry.

Reklama

Trzeba przy tym pamiętać, że oglądanie YouTube czy granie w gry podczas ładowania mogą wydłużyć czas oczekiwania o kilka minut. Z obowiązku należy też dodać, że nowa aktualizacja systemu infotainment Tesli wprowadza do komputera pokładowego nie tylko nowości. Odpowiednie usprawnienia otrzymają również funkcje i usługi bezpieczeństwa oraz komfortu wraz z opcjami konfiguracji samego pojazdu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2019/6/13/18678082/bethesda-fallout-shelter-youtube-streaming-tesla-elon-musk-e3-2019

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie