Yammer zyskuje nowe funkcjonalności w połączeniu z Teams i SharePoint

Yammer zyskuje nowe funkcjonalności w połączeniu z Teams i SharePoint

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:23
12.01.2021
979 wyświetleń

W zeszłym roku mieliśmy do czynienia z dużym krokiem w rozwoju Yammera zarówno na polu jego nowej, przeprojektowanej aplikacji, jak też w integracjach z Micrsofot Teams i SharePoint. Początek nowego roku 2021 to kolejne zmiany w tym trendzie. Microsoft zapowiada szybkie udostępnianie w Yammer z poziomu SharePoint i ogłasza nowy mechanizm osadzania, nową kartę Yammer w Teams, możliwości i widoki transmisji na żywo, tematy i hasztagi, a także inne zmiany.

Udostępnianie w Yammer z SharePoint

Yammer

Wkrótce będziemy mogli wysyłać strony SharePointa bezpośrednio do społeczności Yammera. Ta nowa możliwość ułatwi rozpoczynanie postów, pytań, ankiet i pochwał już na stronach SharePointa. Nowe pole dialogowe Wyślij zawiera pełnej jakości doświadczenia publikowania Yammera z możliwościami stylizowania pytań, pochwał i ankiet, a także dodawania bogatego tekstu i obrazów.

Osadzanie zawartości Yammera

Yammer

Możemy teraz zabrać stylizację i funkcjonalność Yammera na dowolną stronę dzięki nowemu Osadzaniu. Jeśli używacie klasycznego doświadczenia osadzania, nie musicie podejmować żadnej akcji.

Nowa karta Yammer w Microsoft Teams

Yammer

Od dłuższego czasu Yammer może świetnie działać wewnątrz Teams — jako aplikacja na nowej karcie. Wczoraj zaczęło być udostępniane nowe doświadczenie tej karty z nowoczesną stylizacją i funkcjonalnościami.

Bardziej immersyjne wydarzenia

Yammer

Wirtualne wydarzenia w aplikacji Yammer zyskały:

  • widok side-by-side, dzięki któremu możemy angażować się w konwersację, jednocześnie nie tracąc z widoku odtwarzacza wideo, który znajduje się w centrum;
  • możliwość zwijania przypiętych konwersacji, by skupić się na nowych;
  • nowy feed, który wyświetla wątki konwersacji.

Hasztagi i tematy

Hasztagi i tematy to świetne narzędzia do organizowania wiedzy i promocji zaangażowania w społecznościach. W dalszej ewolucji tych kategorii Microsoft zamierza postawić między nimi mocniejsze rozgraniczenie. Sprowadza się to między innymi do tego, że tematy nie będą już zawierać symbolu "#", postowanie hasztagu nie będzie już automatycznie dodawać tematu do wątku, zaś kliknięcie tematu otworzy jedynie jego stronę. Z kolei kliknięcie hasztagu zainicjuje wyszukiwanie wszystkich wiadomości, które go zawierają.

Inne zmiany

Na liście zmian Microsoft wspomina też o zaciśnięciu marginesów i pustych przestrzeni i wprowadzeniu funkcji administracyjnych oraz nawigacji do doświadczeń mobilnych. W najbliższym czasie gigant planuje kolejne nowości dla konwersacji i wydarzeń, a także zacieśnianie integracji z Teams i SharePoint.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/yammer-blog/new-year-new-experiences-rolling-out-for-yammer/ba-p/2049813

Polecamy również w kategorii Microsoft 365