Xbox Game Pass i xCloud trafią na Nintendo Switch?

Xbox Game Pass i xCloud trafią na Nintendo Switch?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:12
22.02.2019
508 wyświetleń

Współpraca ponad podziałami to idea, którą Microsoft chce szerzyć wbrew oporowi swojej bezpośredniej konkurencji. Jednym z przejawów tego jest mała wojenka o cross-play, jaką toczy Sony z pozostałymi gigantami rynku gier. Natomiast Microsoft i Nintendo dogadują się wręcz znakomicie i nie widzą problemu w tym, by dla dobra graczy pozwolić na rozgrywkę wieloplatformową i nie tylko. Bardzo możliwe, że na tym się nie skończy!

Bardzo prawdopodobne, że Microsoft będzie chciał wprowadzić na konkurencyjne platformy swoje usługi subskrypcyjne! Chodzi rzecz jasna o Xbox Game Pass i nadchodzącą usługę xCloud, która umożliwi granie w chmurze na każdej platformie. Oczywiście pojawienie się ich na PlayStation 4 byłoby czystą abstrakcją, ale już Nintendo Switch nie brzmi tak absurdalnie.

Byłaby to obopólna korzyść, wszak Switch nie jest jakimś demonem mocy i nie pozwala na uruchamianie bardziej zaawansowanych tytułów. Jest to typowy handheld, który może pełnić również funkcję konsoli stacjonarnej. Wprowadzenie usługi xCloud na Switcha byłoby dla posiadaczy tej konsoli prawdziwą rewolucją. W bibliotece Switcha nie ma też wielu dużych tytułów, a pojawienie się biblioteki Xbox Game Pass znacznie rozszerzyłoby tę kolekcję. Z drugiej strony Microsoft znalazłby kolejne źródło finansowania z subskrypcji na jeszcze większej liczbie urządzeń. Typowa sytuacja win - win. Biorąc pod uwagę te przypuszczenia, można oczekiwać na zbliżających się konferencjach GDC oraz E3 naprawdę głośnych ogłoszeń.

Wszystkie produkty Microsoft w jednym miejscu - Sklep CentrumXP


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-could-bring-xbox-game-pass-to-the-nintendo-switch-says-new-rumor

Polecamy również w kategorii Gaming