Xbox Game Pass z nowym planem współdzielonej subskrypcji

Xbox Game Pass z nowym planem współdzielonej subskrypcji

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:40
05.08.2022
881 wyświetlenie

Microsoft wystartował z nowym planem dzielonej subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate. Pozwala on wielu osobom korzystać z możliwości, jakie daje Game Pass. Użytkownicy mogą dodać do 4 osób do subskrypcji i grać wspólnie z przyjaciółmi i rodziną na konsolach, komputerach i urządzeniach z dostępem do chmury.

Nowy plan nosi obecnie tymczasową nazwę Xbox Game Pass – Insider Preview, zgodnie z którą jest dostępny jedynie dla Xbox Insiderów, niestety tylko w Irlandii i Kolumbii. Po testach wersji zapoznawczej opcja powinna stać się ogólnodostępna — również w Polsce. Co warto wiedzieć na jej temat już teraz?

  • Osoby, które współdzielą członkostwo, nie muszą być Insiderami, ale muszą znajdować się w tym samym kraju, co główny subskrybent.
  • Dołączenie do Xbox Game Pass – Insider Preview przekonwertuje czas pozostały w obecnym członkostwie na czas w nowym planie w oparciu o wartość pieniężną starego członkostwa. Np. pełny miesiąc Ultimate zostanie zamieniony na 18 dni w nowym planie. Konwersja jest ostateczna, a użytkownicy muszą poczekać, aż ich nowe członkostwo wygaśnie, zanim będą mogli przełączyć się na poprzedni plan.
  • Konwersja nie jest dostępna dla zaproszonych członków grupy. Przed dołączeniem do grupy użytkownik może anulować istniejącą subskrypcję lub poczekać na jej wygaśnięcie. Jeśli nie mają konta Microsoft, zaproszeni znajomi i rodzina będą musieli utworzyć nowe konto Microsoft i zalogować się za jego pomocą.
  • Klienci usługi Xbox All Access nie będą mogli brać udziału w tej wersji zapoznawczej.
  • W Kolumbii zawartości nie została zlokalizowana i może być wyświetlana w języku angielskim.

Jak przystało na wersję zapoznawczą ze wczesnym dostępem, użytkownicy mogą spodziewać się szeregu błędów i ograniczeń. Poza tym nie wiadomo jeszcze, kiedy nowy plan wyjdzie z wersji Insider Preview, jaką otrzyma nazwę (Xbox Game Pass Ultimate Family?) ani kiedy trafi do Polski. Oczywiście na wszystko to czekamy!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2022/08/04/xbox-insiders-in-colombia-and-ireland-can-preview-a-new-game-pass-offer-starting-today/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox