Xbox Cloud Gaming startuje z wersją beta na iOS i Windows 10

Xbox Cloud Gaming startuje z wersją beta na iOS i Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:20
19.04.2021
1502 wyświetlenia

Parę miesięcy temu Microsoft potwierdził, że Xbox Cloud Gaming zmierza na PC i konsole. W przypadku urządzeń z iOS podobne starania zaczęły się o wiele wcześniej, jednak Microsoft (tak samo jak wydawcy podobnych usług) musiał mierzyć się z restrykcjami Apple'a. Najwyraźniej już się z nimi uporał, choć po linii najniższego oporu. Dlaczego? Wszystko wyjaśnia się w dzisiejszym komunikacie, który zamieszczamy dla Was w całości w naszym tłumaczeniu!

Naszą misją w Xbox jest wspomaganie Was w graniu w gry, w które chcecie, z ludźmi, z którymi chcecie, gdziekolwiek chcecie. Mówiąc prosto, wierzymy, że gry mają moc łączenia ludzkości, a naszą misją jest uczynienie gamingu bardziej dostępnym dla ludzi na całym świecie.

Jak informowaliśmy pod koniec zeszłego roku, w tym roku wprowadzamy Xbox dla większej liczby graczy na większej liczbie urządzeń poprzez chmurę. Zaczynając od jutra, będziemy wysyłać nasze zaproszenia do wybranych członków Xbox Game Pass Ultimate, by zaczęli testy Xbox Cloud Gaming w wersji limited beta na PC z Windows 10 oraz telefonach i tabletach Apple poprzez przeglądarki internetowe. Uruchamiamy xbox.com/play, gdzie zaproszeni mogą zagrać w ponad 100 tytułów Xbox Game Pass poprzez Edge, Google Chrome lub Safari. Oferowanie grania w chmurze przez przeglądarkę i posiadanie uproszczonej, uniwersalnej strony głównej daje dużą szansę na uczynienie z czasem gamingu w chmurze przystępnym dla większej liczby graczy w większej ilości miejsc.

Ograniczona beta jest naszym czasem, by testować i uczyć się. Będziemy wysyłać więcej zaproszeń w sposób ciągły graczom ze wszystkich 22 wspieranych krajów, oceniać feedback, nadal usprawniać doświadczenie i dodawać wsparcie dla większej ilości urządzeń. Naszym planem jest szybkie iterowanie i otwarcie się na wszystkich członków Xbox Game Pass Ultimate w kolejnych miesiącach, tak by więcej ludzi miało szansę grania na Xboksie na całkiem nowe sposoby.

Ci, którzy otrzymali zaproszenie, potrzebują jedynie zgodnego kontrolera Bluetooth lub połączonego przez USB. Mogą też użyć niestandardowego sterowania dotykowego dla ponad 50 gier, by zacząć granie i testowanie. We wczesnych etapach bety będziemy skupiać się na dostrajaniu funkcji i tworzeniu spójnego doświadczenia między platformami, upewniając się, że gry działają jak najlepiej. Aby uzyskać więcej informacji, jak grać, zaktualizowaną listę wspieranych urządzeń i noty wydawnicze, prosimy, odwiedźcie nasze centrum opinii.

Jest to ekscytujący krok na naszej drodze do sprowadzenia gamingu do ponad 3 miliardów graczy na całym świecie. Bardzo dziękujemy za pomaganie nam w kształtowaniu gamingu w chmurze od jego wczesnych dni w Preview, do dzisiaj — po prostu nie moglibyśmy tego zrobić bez Was.

— Catherine Gluckstein, Vice President & Head of Product, Project xCloud

Zgodnie z przypuszczeniami Microsoft, zamiast dalej naciskać na Apple, po prostu uruchamia swoją usługę w przeglądarce. Przypomnijmy, że Apple torpeduje aplikacje, w których można streamować gry, gdyż jakoby nie jest w stanie ich ocenić. Nie dotyczy to jednak przeglądarek, które w końcu też służą jako aplikacje... do uruchamiania aplikacji. Szkoda tylko, że usługa w Windows 10 również działa tylko w przeglądarce. Tu przecież gigant ma pełne władanie i mógłby umieścić usługę w samodzielnej aplikacji — takiej jak Xbox Game Streaming, która zresztą została pokazana w zeszłym roku. Wkrótce pewnie się okaże, jakie będą jej dalsze losy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/04/19/xbox-cloud-gaming-windows-pc-and-apple-limited-beta/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox