Xbox Cloud Gaming ma już ponad 20 milionów użytkowników

Xbox Cloud Gaming ma już ponad 20 milionów użytkowników

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:29
26.10.2022
1286 wyświetleń

Przy okazji ogłoszenia kwartalnych wyników firmy Microsoft podzielił się jak zwykle paroma interesującymi statystykami. CEO Satya Nadella ujawnił, że już ponad 20 milionów osób skorzystało z usługi do strumieniowego przesyłania gier. To ponad dwukrotny wzrost liczby użytkowników w ciągu pół roku.

W kwietniu tego roku Microsoft wspominał, że od premiery Xbox Cloud Gaming skorzystało z usługi ponad 10 milionów graczy na ponad 6000 typach urządzeń. Oznacza to, że baza użytkowników usługi podwoiła się w ciągu zaledwie pół roku. Dodajemy nowych graczy do naszego ekosystemu, ponieważ realizujemy naszą ambicję, aby dotrzeć do graczy w dowolnym miejscu i czasie, na dowolnym urządzeniu — powiedział CEO Satya Nadella.

Chmura gamingowa Xbox została uruchomiona dla subskrybentów Xbox Game Pass Ultimate 15 września 2020 r., a kilka miesięcy temu stała się dostępna również na smart TV Samsunga. Microsoft pracuje również nad urządzeniem do streamingu. Teraz, przy ogłoszeniu tego kamienia milowego, Microsoft informuje o wprowadzeniu usługi na urządzenia przenośne Logitech i Razer, a także na zestaw VR Meta Quest.

Jak się okazuje, nie tylko Xbox Cloud Gaming odnotowuje rozkwit. Wzrost aż o 159% rok do roku zaliczyły również subskrypcje PC Game Pass. Z kolei przychody ze sprzętu Xbox odnotowały w tym kwartale wzrost o 13%, głównie dzięki sprzedaży Xbox Series S. Prawie połowa nabywców Series S jest nowa w naszym ekosystemie — dodał Nadella.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/Investor/events/FY-2023/earnings-fy-2023-q1.aspx

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox