Menu kategorii
 • Wyszukiwarka synonimów dostępna w Word i PowerPoint w przeglądarce

  Wyszukiwarka synonimów dostępna w Word i PowerPoint w przeglądarce

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:33
  24.11.2020
  1660 wyświetleń

  Microsoft poinformował dziś o dostępności uwielbianej i przez wielu wyczekiwanej funkcji Synonimy w przeglądarkowych aplikacjach Word i PowerPoint. Synonimy, jak sama nazwa wskazuje, to funkcjonalność wyszukująca dla użytkownika słów równoważnych znaczeniowo lub zbliżonych. Do tej pory mogliśmy z niej korzystać w stacjonarnych aplikacjach Office. Sprawdźmy, czy sprawuje się tak samo dobrze.

  Jak to działa? Zasada jest bardzo prosta. Zaznaczamy słowo, klikamy je prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy Synonimy. W aplikacji internetowej Word lub PowerPoint nie ma dalszego wysuwanego menu. Po kliknięciu otworzy się panel po prawej stronie, który powinien przedstawić dostępne synonimy. No właśnie, powinien.

  Na zrzutach ekranu Microsoftu, pochodzących z angielskiej wersji językowej Worda, wyszukiwanie synonimów działa, jak należy. Gdy jednak testowaliśmy je sami w polskiej wersji, jedynymi wynikami były linki do słowa w słowniku bądź też ewentualnie jego definicja, ale żadnych synonimów. Nie znaczy to jednak, że aplikacje Office nie mają ich w zanadrzu. Dla porównania — to samo słowo "problem" sprawdziliśmy w stacjonarnym Wordzie na Windows. Okazuje się, że ten znalazł mu aż 5 synonimów dostępnych w wysuwanym menu!

  Synonimy w Word

  Najwidoczniej stacjonarny Word łączy się z lepszym słownikiem niż jego webowy odpowiednik. Dlaczego w tym drugim przypadku Microsoft oddał do użytku wybrakowaną funkcjonalność? Tego nie wiadomo, niemniej jednak liczymy, że zostanie to poprawione w przyszłości.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://insider.office.com/en-us/blog/synonyms-feature-word-and-powerpoint-web

  Polecamy również w kategorii Office 365