Wyszukiwanie danych

Wyszukiwanie danych

 Adam Wojtasik
Adam Wojtasik
00:00
24.12.2009
4 komentarze
5022 wyświetlenia

Wyszukiwanie można przeprowadzić na kilka sposobów i w zależności czego szukamy. W Windows 7 mechanizm wyszukiwania doczekał się nowej, usprawnionej wersji. Jak sprawnie i szybko wyszukiwać dane?

Wyszukiwanie w menu Start

Wyszukiwanie w menu Start to najszybsza forma szukania plików i programów - wystarczy że otworzymy menu i możemy wpisywać to, czego szukamy w pole Wyszukaj programy i pliki. W menu Start możemy wyszukiwać zarówno pliki, jak i programy czy narzędzia w Panelu Sterowania, jednak najlepiej korzystać z menu Start gdy szukamy tych dwóch ostatnich.

menu Start

Wyszukiwanie w oknie wyszukiwania

Aby wyszukać pliki takie jak dokumenty, multimedia czy inne, najlepszym sposobem jest skorzystanie z Okna wyszukiwania. Aby je otworzyć, klikamy kombinację klawiszy Windows + F. Następnie wpisujemy frazę którą chcemy wyszukać w polu wyszukiwania.

Okno wyszukiwania

Jeżeli plik, którego szukamy, nie ma na liście wyszukiwania, możemy rozszerzyć wyszukiwanie poprzez kliknięcie odpowiedniej opcji Wyszukaj ponownie w.

Wyszukaj ponownie w:

Wyszukiwanie wyników jest powolne, niepełne lub nie można przeszukać lokalizacji

Jeżeli podczas wyszukiwania pojawia się nam komunikat, że wyszukiwanie jest powolne, oznacza to, że przeszukiwana lokalizacja nie jest indeksowana. Zazwyczaj wyniki są otrzymywane szybko, ponieważ wyszukiwanie jest prowadzone tylko w tych lokalizacjach na komputerze, które są indeksowane. Jeśli przeszukiwane lokalizacje zostaną zmienione lub jeśli zostanie otwarty folder, którego nie ma w indeksie, i będzie w nim prowadzone wyszukiwanie, czas trwania całego procesu wydłuży się. W wyszukiwaniach przeprowadzanych poza indeksem pliki są wyszukiwane tylko według nazw plików, natomiast w wyszukiwaniach przeprowadzanych z użyciem indeksu są uwzględnianie różne właściwości plików oraz zawartość plików. Jeśli ten komunikat często się pojawia podczas wyszukiwania w określonej lokalizacji na komputerze, powinniśmy dodać ją do indeksu.

Jeśli wyniki są niepełne, oznacza to, że pliki są jeszcze indeksowane. Aby wyszukiwania mogły być przeprowadzane szybko i dokładnie, system Windows 7 zbiera informacje o plikach na komputerze. Te informacje są przechowywane w indeksie. Okresowo system Windows musi aktualizować indeks. Jeśli wyszukiwanie jest przeprowadzane w czasie aktualizowania indeksu, wyniki mogą być nieaktualne.

Jeśli nie można przeszukać lokalizacji lub brak nośnika w lokalizacji wyszukania, najprawdopodobniej przyczyną jest wybranie przez nas lokalizacji sieciowej lub urządzenia, które nie jest obecnie połączone z komputerem. Jest również możliwe, że wybraliśmy urządzenie z nośnikami wymiennymi, w którym nie ma żadnego nośnika (na przykład karty pamięci lub dysku CD). Musimy sprawdzić lokalizacje, a następnie spróbować ponownie przeprowadzić wyszukiwanie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Nowy Eksplorator w Windows 7

Komentarze

 • tomi 15:12 28.12.2009

  wyszukiwanie to najgorsza funkcja z windows 7, mam zindeksowanych prawie 5mln plików, wyszukiwanie jest mimo to powolne aż strach, czasami wogóle nieskuteczne mimo iż plik znajduje sie pod nosem w danym folderze, w katalogu zkilkunastoami innymi plikami nie potrafi znaleźć tego pliku, ... n/c

 • Bagi 11:48 30.12.2009

  Najgorsza wyszukiwarka plików. Szukałem pliku Qpservice.exe bo mi blokował zamknięcie systemu i nie mógł znależdż. Parę dni się męczyłem z tym problemem. Dopiero stary poczciwy Norton Commander 2 odnalazł, a był w folderze systemowym więc był indeksowany

 • kiat 23:01 28.02.2010

  A ja mam problem z wyszukiwaniem nazw plików spełniających warunek wyszukiwania. Nie wiem jak wyłączyć uprzejmy mechanizm uwzględniania w wynikach wyszukiwania plików, które wewnątrz zawierają słowo klucz. Porażka wiem jak plik się nazywa ale nie wiem gdzie leży. Teraz w wynikach mam 1000 pozycji które wyszukiwane słowo mają wewnątrz dokumentu.

 • hmm 10:21 22.09.2010

  A jakim cudem udało sie wyszukiwać plik po zawartości? Chce wyszukać plik *.pas z określonym słowem w środku - nie ma tak banalnego narzędzia jak wyszukiwanie plikó z określoną zawartością!!!! Więc całkiem nie rozumiem KIAT jak może znaleźc dokumenty ze słowem w środku...

Skomentuj

Autor