Menu kategorii
 • Wyszukiwanie

  Wyszukiwanie

   Dawid Długosz
  Dawid Długosz
  00:00
  08.01.2008
  2477 wyświetleń

  Zobaczmy teraz jak szybko wyszukiwać pliki i foldery używając do tego paska wyszukiwania. Moduł ten znajduje się prawym, górnym rogu okna.

  W polu Wyszukaj wpisujemy dowolną frazę, następnie naciskamy przycisk lupy, lub też klawisz Enter. System przeszuka lokalizację, w której rozpoczęliśmy wyszukiwanie, pod kątem zadanego słowa. Podczas tej operacji zostaną uwzględnione także podfoldery w danym katalogu. Wyniki zostaną wyświetlone w głównym obszarze okna. Aby dodać wyszukiwane pliki do indeksu klikamy pasek powiadomienia, który wyświetli poniżej paska narzędzi i naciskamy Dodaj do indeksu. Natomiast gdy chcemy zrezygnować z tej funkcji to naciskamy przycisk x i zamykamy moduł, lub też wskazujemy opcję Nie pokazuj tego komunikatu ponownie. Jeśli znalezione informacje nie satysfakcjonują nas to skorzystajmy z opcji Wyszukaj w zawartości plików.

  Możemy także wykorzystać funkcję Wyszukiwanie zaawansowane. W polu Nazwa wpisujemy szukaną frazę. Poniżej możemy podać Tagi oraz określić Autorów. Z listy Lokalizacja wskazujemy miejsce, w którym chcemy przeprowadzić proces. Naciskamy kontrolkę Data i wybieramy Data modyfikacji lub Data utworzenia, następnie w polu obok wskazujemy opcję dodatkową daty (przed, po, wynosi) i w kalendarzu ustalamy odpowiednią wartość. Poniżej możemy określić opcję związane z rozmiarem pliku. Z rozwijalnej listy wybieramy równy, mniejszy niż lub większy niż i w polu obok podajemy wartość w kilobajtach. Zaznaczamy opcjonalnie Uwzględnij pliki nieindeksowane, ukryte i systemowe (wyszukiwanie może być wolniejsze). Naciskamy przycisk Wyszukaj.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Nowy Eksplorator