Menu kategorii
 • Wystartowała konferencja Microsoftu na MWC. Padła zapowiedź Azure Kinect

  Wystartowała konferencja Microsoftu na MWC. Padła zapowiedź Azure Kinect

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:20
  24.02.2019
  1200 wyświetleń

  Konferencję Microsoftu na MWC 2019 rozpoczął CEO, Satya Nadella. Mówił on o technologiach, które wtapiają się w nasze życie tak bardzo, że przestajemy je zauważać. Jak zwykle rozwija też koncepcję intelligent cloud, intelligent edge, na którą składają się rzecz jasna jednostki obliczeniowe, AI i człowiek umieszczony w centrum tego doświadczenia. Nadella mówi o odejściu od biernej konsumpcji technologii na rzecz jej aktywnego tworzenia - dlatego Microsoft dostarcza technologię klientom, którzy mogą w oparciu o nią budować własne rozwiązania, nie po to, by być zależnymi od Microsoft, lecz aby być niezależnymi z Microsoft. Technologia ta ma dać ludziom supermoce i umożliwić każdemu uczestnictwo w ekonomii.

  MWC 2019 - Microsoft

  Znów poruszony został temat bezpieczeństwa i prywatności, która według Satyi jest podstawowym prawem człowieka. CEO zapewnia, że budowana przez firmę AI jest tworzona z myślą o tym, jak zostanie wykorzystana. Takich zapewnień właściwie nigdy dość - w końcu obawy związane ze sztuczną inteligencją nie są bezzasadne.

  Drugą prelegentką na scenie jest Julia White. Skupia się ona na drugiej stronie wspomnianego spektrum, czyli na intelligent edge. Została tu podana ważna liczba - według szacunków firmy w 2020 roku działać będzie 20 miliardów połączonych urządzeń.

  MWC 2019 - Microsoft

  Urządzeniom połączonym, czyli IoT, Microsoft oferuje swoje usługi spod szyldu Azure Sphere. Następuje prezentacja tych technologii, z których korzysta m.in. Starbucks. Pada tu również pierwsza zapowiedź sprzętowa - Azure Kinect. Jest to wysokiej jakości inteligentna kamera IoT z czujnikiem głębi do zastosowań przemysłowych. Bliżej przyjrzymy się jej w najbliższej przyszłości.

  MWC 2019 - Microsoft

  Azure Kinect jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 399 dolarów. Znajdziemy go na stronie Azure.com/kinect.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://news.microsoft.com/microsoft-at-mwc19/

  Polecamy również w kategorii Internet Rzeczy