Wypłynęły nowe informacje na temat Microsoft Designer

Wypłynęły nowe informacje na temat Microsoft Designer

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:37
05.08.2022
477 wyświetleń

W maju wyciekły pierwsze informacje i zrzuty ekranu z aplikacji Microsoft Designer. Udało się ustalić, że jest to narzędzie, które oferuje gotowe szablony i pozwala projektować grafiki do udostępniania w mediach społecznościowych i na innych platformach. Aplikacja wciąż czeka na zapowiedź Microsoftu, a tymczasem inne źródła podzieliły się kolejnymi szczegółami na jej temat.

Ostatnie odkrycie po raz kolejny przypisać należy notorycznemu leaksterowi WalkingCat, który podzielił się nimi na Twitterze. Przekazał on mianowicie nowy adres URL "create.microsoft.com" (obecnie niedostępny) i udostępnił kolejny zrzut ekranu narzędzia Microsoft Designer, który można zobaczyć poniżej:

Microsoft Designer

Na stronie można przeczytać opis "Używamy twoich treści i AI do tworzenia projektów dla ciebie". Istnieje również kilka list rozwijanych i pól tekstowych do wyboru platformy i personalizacji. Na dole strony znajduje się informacja "Przeglądaj więcej szablonów w witrynie Microsoft Create", gdzie prawdopodobnie będą przechowywane wszystkie szablony.

Jak twierdzi Mary Jo Foley z portalu ZDNe, że wewnętrzny kryptonim Designera to "Oasis". Co ciekawe, nie byłoby to pierwsze użycie tego terminu jako nazwy kodowej produktu Microsoftu. Wcześniej nazywano tak powłokę holograficzną Windows 10. Pojawiło się też wiele spekulacji na temat tego, gdzie umiejscowić Designera w portfolio Microsoftu.

Niektórzy widza go jako konkurencję dla Canvy lub dodatek do PowerPointa, podczas gdy Foley skłania się ku teorii, że jest on następcą Sway. Tworzenie projektów w oparciu o sztuczną inteligencję sugeruje również, że Designer może być zasilany przez technologie ContextIQ.

Dopiero okaże się, czy Designer będzie samodzielnym produktem, dodatkiem do innego programu czy też składnikiem pakietu Microsoft 365. Czekamy na dalsze doniesienia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.zdnet.com/article/microsofts-still-unannounced-designer-tool-new-details-emerge/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365