Wyciekły pierwsze informacje na temat Snapdragona 865

Wyciekły pierwsze informacje na temat Snapdragona 865

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:17
12.11.2019
887 wyświetleń

Topowa półka układów mobilnych w smartfonach to obecnie Snapdragon 855 i 855+. Przyszła jednak pora na zmianę warty i nadejście następcy tego procesora. Oficjalna premiera nowego Snapdragona ma odbyć się w grudniu podczas konferencji Snapdragon Tech Summit, która odbędzie się na Maui (Hawaje). Qualcomm jeszcze nie miał szansy niczego oficjalnie zapowiedzieć i następca 855 pozostawał tajemnicą... ale w końcu od czego są przecieki! Dzięki takiemu przeciekowi poznaliśmy właśnie prawdopodobną specyfikację nowego Snapdragona 865.

Informacje, pochodzące z portalu Weibo, opisują charakterystykę nowego układu, który ma być wyposażony w 8 rdzeni, w tym jeden rdzeń Cortex A77 2,84 GHz i trzy 2,42 GHz oraz cztery energooszczędne rdzenie Cortex A55 z taktowaniem 1,8 GHz. Za grafikę ma odpowiadać Adreno 650 z taktowaniem 587 MHz. Układ ten ma być szybszy o 20% od poprzednika. Nie wiadomo jeszcze nic o planach wypuszczania wersji 865+.

Jeśli więc zastanawialiście się, jakiej cyferki wypatrywać przy specyfikacjach nadchodzących w 2020 roku topowych smartfonów, to już wiecie. Wszystko zostanie jednak oficjalnie potwierdzone dopiero na początku grudnia. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie przyszłość układów ARM Qualcomma, stworzonych z myślą o Windows 10. Surface Pro X, który jest pierwszym urządzeniem z procesorem SQ1, wzbudził wiele kontrowersji związanych z wydajnością. Fakt - jest to spory krok w przód, ale do rewolucji tutaj daleko. Być może temat ten zostanie również poruszony podczas wspomnianej konferencji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/qualcomms-upcoming-snapdragon-865-leaks-ahead-of-the-official-launch/

Polecamy również w kategorii Mobilne technologie